Jonathan tietää ennakkoon asioista...

Onneton2

Onko kukaan muu huomannut? Ei voi olla, että hän vaan aina aavistelisi jotakin oikein. Alkuunhan hän käyttikin paljon sanontoja: "minä tiedän, minä aavistan..." jne.
Nyttemmin ei ole enää niin vahvasti käyttänyt noita sanontoja, mutta nyt lueskelin taas tuolta BB:n nettisivuilta, että "aavistaa, että finaali on perjantaina..." Ei se mitään aavista, kun se tietää, kun sille on kaikki tietty informoitu, kun tuotannon kultapoika pistetään voittamaan kisa.
Miten voi aavistaa finaalipäiväksi perjantain, kun viimeisenä yhdeksänä vuotena on ollut sunnuntai!!!!

5

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaksneljäseiska

      On huomattu että se tietää asioita mitä muut ei tiedä. Kuten tuossa viikonloppuna se tiesi kellonajankin. Lisäksi tuntuu, että sille annetaan PK-huoneessa nuuskaa tai nikotiinikorvaustuotteita. Nuuskaahan se todistetusti on vetänyt huuleensa mutta tuotanto on sulkenut silmänsä siltä. Samoin se saa rikkoa sääntöjä vapaasti. Haistatella BB:lle, kiroilla ja mitä vaan ja rankku ei vaan ropise! Ja nyt kun niillä oli tuo Kivi, paperi ja sakset -viikkotehtävä niin kivet sai kannettavakseen kiviä, paperit sai paperipinkat ja sakset sai näön vuoksi lyhyemmät ketjut. Niitäkään ei tarvinnut edes pitää! Selvästi sitä suositaan. Tyypistä ei hyvää sanaa ole esim. Twitterissä sanottu mutta yhä se tuolla porskuttaa. Katotaan niin Jonathan voittaa koko kisan ja siinä vaiheessa voidaan todistetusti sanoa että tuotannon suojatti voitti!

    • kilipuggggggggggggii

      tiesi kirjeistäkin että ne ei ole oikeaa fanipostia vaan tuotannon tekemiä.

      • tuotannon järjestämä

        Rengasnenällä on korvanappi ja saa kaikkea tietoa tuotannolta ja mitä pitää puhua. Onhan se selvä, kun myssy on tiukasti päässä ja korvilla. Ihan selvä juttu. Ei toiset tiedä millon loppufinaali, mut hänelle se on kerrottu. Ihan epärehellistä toimintaa toisia kilpailijoita kohtaan. Helekutti minkälaista peliä.


    • viimeinen kerta

      Kyllä on huomattu. Tämän vuoden bb on täysi pohjanoteeraus.

    • Köysi jo kaulalla..

      Jos Jonathan voittaa tämän kisan niin ei kunnian kukko tule laulamaan enää aamuisin, sano mun sanoneeni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      467
      6644
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      197
      3967
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2543
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2070
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      141
      1483
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1356
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1186
    8. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      85
      1173
    9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1115
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe