Olemme etsimässä ensimmäistä saksanpaimenkoiraa ( Muita paimenkoiria on ollut jo ) ja haluaisin nyt rehellisen vastauksen näistä kahdesta kennelistä. Hyvät sekä huonot asiat.
Kenneli THEAM LEIKSAID
Kenneli ANGRY BRIGADE`s
Etsime perhenjäsentä jonka kanssa harrastelaan vähäsen tottista , agilityä sekä hakua. Haluamme ihan asiallista keskustelua. Kiitos !
Mistä hyvä harrastus kaveri ?
7
205
Vastaukset
- elfer
miksi geeli? jos haluat harrastuskaverin hakumettälle kannattaa ehdottomasti ottaa käyttölinjanen. ei geelit ole kovin vakuuttavia hakumettällä ja agilityyn monet urokset ainakin "liian isoja". käyttiksissä löytyy pienempää, ketterämpää, näyttävämpää ja ennenkaikkea OHJATTAVAA harrastuskoiraa. niillä yleisesti ottaen riittää viettiä ja ovat motivoituneita työskentelyyn eikä tarvi jumpata niin kauheasti saadakseen edes keskinkertaisen tuloksen
- elfer
en itse tiedä kyseisiä kenneleitä mutta mitä nyt nopeasti tietoa hain niin en ainakaan huomannut, että tämä kennel angry brigades tekisi monellekkaan koirallensa koetuloksia ja silti pentuja tuottanut useammat tuloksettomat urokset ja nartut. vaikuttaa hieman epäilyttävältä, toki jos joku osaa sanoa syyn tähän niin valaiskaa asiaa!
- ...
typerää yleistystä
- uros.tre
moi vois tietää,,mistä tosi käyttis,,jos saatte omistajat ylipuhuttua,,ne menee kyllä yleensä tosi harrastajille.....
- uros.tre
vähänen tottis ei kyllä riitä niille sakuille,,,,
- tosiharrastaja
Flick. Terve aktiivinen VIISAS perheenjäsen, nenänkäyttö huippuluokkaa eli sopii jälkeen, raunioihin, "henkisiin" aktiviteetteihin.
Saksanpaimenkoira on monipuolinen käyttökoira.
Saksanpaimenkoira ei ole agilitykoira. Sopii kuitenkin koirapuistokoiraksi, jos hermorakenne kunnossa ja omistaja asiantunteva. - suositus
Ottakaa bordercollie, sopisi teille paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922165Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant668957Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785812Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3175278Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294846HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794442Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804241Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.204072"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760