Siis siitä kun teille ei makseta normaali palkkaa vaan teitä kuntoutetaan kun ette saa heti töitä. Teette siinä sitten tukia vastaan töitä ja saatte matkakorvausta 9 euroa työpäivältä.
Mitä mieltä nuoret olette 9 euron halpatyövoimana olosta?
2
197
Vastaukset
- ,,,,
omasta mielestä se on lähemmäs fiksumpa ettei nuori ala vaan perseellään istumaan ja totu siiheen ja sit ku joutuu siiheen ns oikeaan työelämään nii alkaa menemään alaspäin ku ei oo tottunut siiheen. Elikkä se normaali päivä rytmi kuuluis aika lailla jokasen vasta valmistumisen elämään (4kk työttömänä ollut ja vasta valmistunut ja käyny vaan työkkärin kurssilla) elikkä joo kivasti mielummin ottasin sen päivärahana 9€ ja tekisin jotain itseäni hyövyttävää jos olisin viel työtön. Eise tee kenellekkää hyvää vaa olla.
- työhalukas.
Ajattelen just samalla lailla kun sinä, Minä jopa voisin maksaa sen 9egeä, kun sais harjotella työtekoa. Täihin tässä tulee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741114
- 701062
- 48994
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51925
- 33707
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34597- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118547