Mitä mieltä nuoret olette 9 euron halpatyövoimana olosta?

onko reilua

Siis siitä kun teille ei makseta normaali palkkaa vaan teitä kuntoutetaan kun ette saa heti töitä. Teette siinä sitten tukia vastaan töitä ja saatte matkakorvausta 9 euroa työpäivältä.

2

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ,,,,

      omasta mielestä se on lähemmäs fiksumpa ettei nuori ala vaan perseellään istumaan ja totu siiheen ja sit ku joutuu siiheen ns oikeaan työelämään nii alkaa menemään alaspäin ku ei oo tottunut siiheen. Elikkä se normaali päivä rytmi kuuluis aika lailla jokasen vasta valmistumisen elämään (4kk työttömänä ollut ja vasta valmistunut ja käyny vaan työkkärin kurssilla) elikkä joo kivasti mielummin ottasin sen päivärahana 9€ ja tekisin jotain itseäni hyövyttävää jos olisin viel työtön. Eise tee kenellekkää hyvää vaa olla.

      • työhalukas.

        Ajattelen just samalla lailla kun sinä, Minä jopa voisin maksaa sen 9egeä, kun sais harjotella työtekoa. Täihin tässä tulee!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      466
      3664
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2726
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      276
      2114
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      443
      1988
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1344
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      1251
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1108
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      1025
    9. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1008
    10. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      999
    Aihe