On mittelpitzin penty, 5kk. Toinen korva napottaa terhakkaasti pytyssä, vaa n toisen korvan kärki lelrpottaa kuin nalle luppakorvalla ja on pystyssä vain ku n koira katsoo ylöspäin.
Onko toivoa että korva jämäköityis ja tulisi kunnolla pyhstyyn, vain olenko saanut puolipystykorvan ja voin heittää näyttelyhaaveet kompostiin.
puolipystykorva
eka pystykorvainen
4
139
Vastaukset
- ewrferf
Tulee isot korvat kun tuon ikäisenä vielä on toinen lurpallaan, kyllä se siitä voi vielä nousta. Onhan niitä tietysti kaikkia teippauskeinoja en kuitenkaan tiedä että toimivatko.
- mmiitttteellii
Kyllä meillä on mitteleiden korvat olleet pystyssä koko ajan. Ne vain pentuaikana ikäänkuin siirtyvät sivuilta ylöspäin, mutta pystyt ne ovat, eivätkä lerpata.
- eka pystykorva
lerputtakoon sitten. Teippejä käytän vain pakettien sitomiseen!
- mmiitttteellii
Näyttelyhaaveet voit haudata, mutta hyvä koira se varmasti silti on!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718