Katolilaisuus-palstan luotsi sensuroi

katolinen rajoite?

keskustelua ja syyllistyy nettikiusaamiseen. Katolilaisuus-palstalla ei voi keskustella Mariasta luotsin antaman ilmoituksen perusteella:

http://prntscr.com/55abvs

http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3783

Tuossa aloituksessa käydään henkilökeskustelua ja hyökkää kirjoittajia vastaan. Palstalla on mahdoton keskustella luotsin toiminnan vuoksi. Onko ylläpidon linjaus harjoittaa sensurointia ja ilmaisuvapauden rajoittamista mielipiteen perusteella katolilaisuuspalstalla?

4

212

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • supersensuuria?

      Luotsi kieltää keskustelun koska kyseessä on uskonasia, näin ihan uskontopalstalla. Ja asiaan ei ole uutta annettavaakaan, joten senkään vuoksi ei keskustelua tarvita, eli kävijä menkään lukemaan vaikka wikipediaa tai katolisen kirkon sivuja.
      Minä kun luulin, että tämä on keskustelufoorumi, johon voi postata aiheeseen liittyvän kirjoituksensa, niin sitä voi erehtyä.

    • pidetään esillä
    • mielivaltaa
    • surkuhupaisaa

      Palstalle ei siis tule uusia aloituksia näkyviin luotsin toimintojen vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe