13.2.2015 pe hel-sto kahvilamiittiristeily

Cesar*

Onko tosiaan? Uskoiskos...
Joku väitti että olisi miittiristeily Helsingistä Siljan Symphonylla Tukholmaan.
Jokaisen pitäisi vielä itse varata ja maksaakin matka. Hankalaa. Kukaan lähe kuitenkaan. Omituista porukkaakin Kahvila-chatissa.

23

3325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Melko positiivinen viesti, tälle varmaan kaikki haluaakin...

      Kyseessä ei ole mikään miittiristeily vaan asia heitettiin ilmoille ja innokkaita mukaanlähtijöitä löytyi heti! Ja muutamasta eri vaihtoehdosta löytyi monelle sopivaksi juuri tuo ajankohta.

      Missä vaiheessa asia on hankalaa kun tarvii iten huolehtia hytti ja maksu? Helposti kävi muutamassa minuutissa ;)
      Miksi yhden pitäisi hoitaa koko homma? Miten se olisi helpompaa?

      Toivottavasti jo alotettu juttu ei kuse näin innokkaaseen alotukseen vaan pysyy voimissaan. Ketään sinne ei pakoteta vaan jokainen lähtee ihan omasta tahdosta tai jättäytyy pois.

      Sunnuntai-maanantai aikana oli heti jo n. 10 innokasta, kellään ei ollut mitään Tukholmaa vastaan, kukaan ei edes ehdottanut ainaista Tallinnaa.
      Eli mitenniin kukaan ei lähde kuitenkaan?

      Ehkä me ollaan sitten omituisia kun suunnitellaan joskus jotain muuta ;)

      Joten kaikki reissusta innostuneet, lähtekää reilusti mukaan!! Ja antakaa lähdöstä vinkkiä mulle tai Tekulle, kiitos :)

      • Mä en osaa sanoa muuta kuin, että oli hiton hyvä et sä tajusit laittaa heti koodia ja jatkoa tohon aloitukseen ;) voi vidulla päähän sentään :)

        En tiedä viel mikä boogie on, et pääsenkö lähtee, mut ois teit ihan hiton hienoa nähdä.... Oikeesti , varsinkin jos ootte outoja ;) heh heh ku en mä ainakaa mikää tavis oo ite.. reps...

        Mut tosinaan, oli hyvä kun jatkoit ton asian tiimoilta, ni voi olla niit ihmisii tosiaan se 10-100 heti lähössä :=)

        Terveisin,

        CityPertti ;)=


      • CityTarzan77 kirjoitti:

        Mä en osaa sanoa muuta kuin, että oli hiton hyvä et sä tajusit laittaa heti koodia ja jatkoa tohon aloitukseen ;) voi vidulla päähän sentään :)

        En tiedä viel mikä boogie on, et pääsenkö lähtee, mut ois teit ihan hiton hienoa nähdä.... Oikeesti , varsinkin jos ootte outoja ;) heh heh ku en mä ainakaa mikää tavis oo ite.. reps...

        Mut tosinaan, oli hyvä kun jatkoit ton asian tiimoilta, ni voi olla niit ihmisii tosiaan se 10-100 heti lähössä :=)

        Terveisin,

        CityPertti ;)=

        Pakkohan tuohon oli laittaa ettei koko homma kaadu noin innokkaaseen alotukseen! :D

        Mut tosiaan, jokainen valitkoon lähteekö vai ei, ollaa me aika outoja ;D


    • Omituisia tosiaan ollaan, sillä tää on sitä joustavuutta myös niitä halukkaita kohtaan jotka ei halua aina Tallinnaan. Kuten oli jo uutta lähteä Turusta laivalle. Ja Turun reissussa tuli uusia kasvoja :) Eli kaikki innokkaat vaan messiin skönelle nautiskelemaan :)

    • ai jaa

    • asepalvelus sillon

    • Omituiset parhaita

      • Ja moni muukin ;)


    • No jos mä nyt sitte kuitenki.. lähen.. Jos ei yksi tarvii olla.

      • Sehän on jokaisen omasta asenteesta kiinni joutuuko olemaan yksin vai ei, ja omasta käytöksestä myös :)


    • Mä kyttäilen tääl taustalla vielä, kun ei oo varmuutta et pääsenkö mukaan :)
      Olis kyl upee reissu varmast

      • Kävitkö Tukholmassa?


    • Voisin innostua kans, jos löytyy 4 henkee samaan hyttiin. Sit sammutaan Tekun ja Hennan lattialle :D

    • Hmm... Olis kyl loman lopettajaiset silloin....

    • Passaan tän kierroksen miitin, mut botskilla olen varmaan :p

    • Nonii.. Veronpalautuksia tähän hyvään tarkoitukseen törsätty nyt. Eli varmuudella lähdössä :)

    • Pahus kun olette valinneet just penkkari/vanjojentanssien ajankohdan! Olis kiva nähdä törkyturpia, ottaa parit wiskit keulabaarissa ja parantaa maailmaa IRL. Mutta ehkä seuraavalla kerralla sitten.

    • Siis 200 ekee hytti. Yksin siellä sit tumputtaa koko rahan eestä. Pitää miettiä...

    • Mihin aikaan se lähtöö? Meil ei oo abiristeilyperinnettä niin voisin lähtä tonne (ehkä)

    • Tulossa ollaan sittenkin.. Kolmelle hytti ostettu perua ei voi.. Voe mahoton.. Apua ja mayday.. Mutta hyvä siitä tulee..

      • Voihan ryökäle mitä menitte tekemään...Huh huh nyt jänskittää...


    • Ceessari

      nonii vaivainen työviikko enää ja sitten lähetään. Mulla ilmeisesti menee aika tiukoille saapuminen niin että nähtäneen vasta laivassa. Teku ja Henna on luvanneen olla hyvissä ajoin satamassa, joten heidän kanssa kannattaa sopia terminaalitreffejä.

      Ohjelma lähtee syntymäpäivävastaanotolla Tekun residenssissä ja siitä pikkuhiljaa siirrytään pubin puolelle. Teku ilmoittaa hytin numeron kun se on tiedossa ja siellä kokoontuminen klo 19. Sitä ennen tuikitarpeelliset orientoitumiset ja taxfreeostokset. Peräkannen pubissa ehkä neuvoa-antava ensin jos ehtii.

      • Jos joku ei ole nähnyt mua tai Hennaa aikasemmin tai haluu numberin nii voi sätissä kysyy numberii tai muita juttuja, nii löydetään toisemme, vaikka suurimman osan varmaan muistan ainakin ulkonäöllisesti :D


    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      126
      10832
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6186
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      163
      5517
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      55
      5376
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      70
      4329
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      116
      4255
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      24
      3797
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3791
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3476
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      78
      3062
    Aihe