13.2.2015 pe hel-sto kahvilamiittiristeily

Cesar*

Onko tosiaan? Uskoiskos...
Joku väitti että olisi miittiristeily Helsingistä Siljan Symphonylla Tukholmaan.
Jokaisen pitäisi vielä itse varata ja maksaakin matka. Hankalaa. Kukaan lähe kuitenkaan. Omituista porukkaakin Kahvila-chatissa.

23

3259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Melko positiivinen viesti, tälle varmaan kaikki haluaakin...

      Kyseessä ei ole mikään miittiristeily vaan asia heitettiin ilmoille ja innokkaita mukaanlähtijöitä löytyi heti! Ja muutamasta eri vaihtoehdosta löytyi monelle sopivaksi juuri tuo ajankohta.

      Missä vaiheessa asia on hankalaa kun tarvii iten huolehtia hytti ja maksu? Helposti kävi muutamassa minuutissa ;)
      Miksi yhden pitäisi hoitaa koko homma? Miten se olisi helpompaa?

      Toivottavasti jo alotettu juttu ei kuse näin innokkaaseen alotukseen vaan pysyy voimissaan. Ketään sinne ei pakoteta vaan jokainen lähtee ihan omasta tahdosta tai jättäytyy pois.

      Sunnuntai-maanantai aikana oli heti jo n. 10 innokasta, kellään ei ollut mitään Tukholmaa vastaan, kukaan ei edes ehdottanut ainaista Tallinnaa.
      Eli mitenniin kukaan ei lähde kuitenkaan?

      Ehkä me ollaan sitten omituisia kun suunnitellaan joskus jotain muuta ;)

      Joten kaikki reissusta innostuneet, lähtekää reilusti mukaan!! Ja antakaa lähdöstä vinkkiä mulle tai Tekulle, kiitos :)

      • Mä en osaa sanoa muuta kuin, että oli hiton hyvä et sä tajusit laittaa heti koodia ja jatkoa tohon aloitukseen ;) voi vidulla päähän sentään :)

        En tiedä viel mikä boogie on, et pääsenkö lähtee, mut ois teit ihan hiton hienoa nähdä.... Oikeesti , varsinkin jos ootte outoja ;) heh heh ku en mä ainakaa mikää tavis oo ite.. reps...

        Mut tosinaan, oli hyvä kun jatkoit ton asian tiimoilta, ni voi olla niit ihmisii tosiaan se 10-100 heti lähössä :=)

        Terveisin,

        CityPertti ;)=


      • CityTarzan77 kirjoitti:

        Mä en osaa sanoa muuta kuin, että oli hiton hyvä et sä tajusit laittaa heti koodia ja jatkoa tohon aloitukseen ;) voi vidulla päähän sentään :)

        En tiedä viel mikä boogie on, et pääsenkö lähtee, mut ois teit ihan hiton hienoa nähdä.... Oikeesti , varsinkin jos ootte outoja ;) heh heh ku en mä ainakaa mikää tavis oo ite.. reps...

        Mut tosinaan, oli hyvä kun jatkoit ton asian tiimoilta, ni voi olla niit ihmisii tosiaan se 10-100 heti lähössä :=)

        Terveisin,

        CityPertti ;)=

        Pakkohan tuohon oli laittaa ettei koko homma kaadu noin innokkaaseen alotukseen! :D

        Mut tosiaan, jokainen valitkoon lähteekö vai ei, ollaa me aika outoja ;D


    • Omituisia tosiaan ollaan, sillä tää on sitä joustavuutta myös niitä halukkaita kohtaan jotka ei halua aina Tallinnaan. Kuten oli jo uutta lähteä Turusta laivalle. Ja Turun reissussa tuli uusia kasvoja :) Eli kaikki innokkaat vaan messiin skönelle nautiskelemaan :)

    • ai jaa

    • asepalvelus sillon

    • Omituiset parhaita

      • Ja moni muukin ;)


    • No jos mä nyt sitte kuitenki.. lähen.. Jos ei yksi tarvii olla.

      • Sehän on jokaisen omasta asenteesta kiinni joutuuko olemaan yksin vai ei, ja omasta käytöksestä myös :)


    • Mä kyttäilen tääl taustalla vielä, kun ei oo varmuutta et pääsenkö mukaan :)
      Olis kyl upee reissu varmast

      • Kävitkö Tukholmassa?


    • Voisin innostua kans, jos löytyy 4 henkee samaan hyttiin. Sit sammutaan Tekun ja Hennan lattialle :D

    • Hmm... Olis kyl loman lopettajaiset silloin....

    • Passaan tän kierroksen miitin, mut botskilla olen varmaan :p

    • Nonii.. Veronpalautuksia tähän hyvään tarkoitukseen törsätty nyt. Eli varmuudella lähdössä :)

    • Pahus kun olette valinneet just penkkari/vanjojentanssien ajankohdan! Olis kiva nähdä törkyturpia, ottaa parit wiskit keulabaarissa ja parantaa maailmaa IRL. Mutta ehkä seuraavalla kerralla sitten.

    • Siis 200 ekee hytti. Yksin siellä sit tumputtaa koko rahan eestä. Pitää miettiä...

    • Mihin aikaan se lähtöö? Meil ei oo abiristeilyperinnettä niin voisin lähtä tonne (ehkä)

    • Tulossa ollaan sittenkin.. Kolmelle hytti ostettu perua ei voi.. Voe mahoton.. Apua ja mayday.. Mutta hyvä siitä tulee..

      • Voihan ryökäle mitä menitte tekemään...Huh huh nyt jänskittää...


    • Ceessari

      nonii vaivainen työviikko enää ja sitten lähetään. Mulla ilmeisesti menee aika tiukoille saapuminen niin että nähtäneen vasta laivassa. Teku ja Henna on luvanneen olla hyvissä ajoin satamassa, joten heidän kanssa kannattaa sopia terminaalitreffejä.

      Ohjelma lähtee syntymäpäivävastaanotolla Tekun residenssissä ja siitä pikkuhiljaa siirrytään pubin puolelle. Teku ilmoittaa hytin numeron kun se on tiedossa ja siellä kokoontuminen klo 19. Sitä ennen tuikitarpeelliset orientoitumiset ja taxfreeostokset. Peräkannen pubissa ehkä neuvoa-antava ensin jos ehtii.

      • Teku73Hki

        Jos joku ei ole nähnyt mua tai Hennaa aikasemmin tai haluu numberin nii voi sätissä kysyy numberii tai muita juttuja, nii löydetään toisemme, vaikka suurimman osan varmaan muistan ainakin ulkonäöllisesti :D


    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5096
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3616
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2993
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2985
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      9
      2896
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2343
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1838
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1780
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1721
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      135
      1659
    Aihe