Onko tosiaan? Uskoiskos...
Joku väitti että olisi miittiristeily Helsingistä Siljan Symphonylla Tukholmaan.
Jokaisen pitäisi vielä itse varata ja maksaakin matka. Hankalaa. Kukaan lähe kuitenkaan. Omituista porukkaakin Kahvila-chatissa.
13.2.2015 pe hel-sto kahvilamiittiristeily
23
3391
Vastaukset
Melko positiivinen viesti, tälle varmaan kaikki haluaakin...
Kyseessä ei ole mikään miittiristeily vaan asia heitettiin ilmoille ja innokkaita mukaanlähtijöitä löytyi heti! Ja muutamasta eri vaihtoehdosta löytyi monelle sopivaksi juuri tuo ajankohta.
Missä vaiheessa asia on hankalaa kun tarvii iten huolehtia hytti ja maksu? Helposti kävi muutamassa minuutissa ;)
Miksi yhden pitäisi hoitaa koko homma? Miten se olisi helpompaa?
Toivottavasti jo alotettu juttu ei kuse näin innokkaaseen alotukseen vaan pysyy voimissaan. Ketään sinne ei pakoteta vaan jokainen lähtee ihan omasta tahdosta tai jättäytyy pois.
Sunnuntai-maanantai aikana oli heti jo n. 10 innokasta, kellään ei ollut mitään Tukholmaa vastaan, kukaan ei edes ehdottanut ainaista Tallinnaa.
Eli mitenniin kukaan ei lähde kuitenkaan?
Ehkä me ollaan sitten omituisia kun suunnitellaan joskus jotain muuta ;)
Joten kaikki reissusta innostuneet, lähtekää reilusti mukaan!! Ja antakaa lähdöstä vinkkiä mulle tai Tekulle, kiitos :)Mä en osaa sanoa muuta kuin, että oli hiton hyvä et sä tajusit laittaa heti koodia ja jatkoa tohon aloitukseen ;) voi vidulla päähän sentään :)
En tiedä viel mikä boogie on, et pääsenkö lähtee, mut ois teit ihan hiton hienoa nähdä.... Oikeesti , varsinkin jos ootte outoja ;) heh heh ku en mä ainakaa mikää tavis oo ite.. reps...
Mut tosinaan, oli hyvä kun jatkoit ton asian tiimoilta, ni voi olla niit ihmisii tosiaan se 10-100 heti lähössä :=)
Terveisin,
CityPertti ;)=CityTarzan77 kirjoitti:
Mä en osaa sanoa muuta kuin, että oli hiton hyvä et sä tajusit laittaa heti koodia ja jatkoa tohon aloitukseen ;) voi vidulla päähän sentään :)
En tiedä viel mikä boogie on, et pääsenkö lähtee, mut ois teit ihan hiton hienoa nähdä.... Oikeesti , varsinkin jos ootte outoja ;) heh heh ku en mä ainakaa mikää tavis oo ite.. reps...
Mut tosinaan, oli hyvä kun jatkoit ton asian tiimoilta, ni voi olla niit ihmisii tosiaan se 10-100 heti lähössä :=)
Terveisin,
CityPertti ;)=Pakkohan tuohon oli laittaa ettei koko homma kaadu noin innokkaaseen alotukseen! :D
Mut tosiaan, jokainen valitkoon lähteekö vai ei, ollaa me aika outoja ;D
Omituisia tosiaan ollaan, sillä tää on sitä joustavuutta myös niitä halukkaita kohtaan jotka ei halua aina Tallinnaan. Kuten oli jo uutta lähteä Turusta laivalle. Ja Turun reissussa tuli uusia kasvoja :) Eli kaikki innokkaat vaan messiin skönelle nautiskelemaan :)
ai jaa
asepalvelus sillon
Omituiset parhaita
No jos mä nyt sitte kuitenki.. lähen.. Jos ei yksi tarvii olla.
Sehän on jokaisen omasta asenteesta kiinni joutuuko olemaan yksin vai ei, ja omasta käytöksestä myös :)
Mä kyttäilen tääl taustalla vielä, kun ei oo varmuutta et pääsenkö mukaan :)
Olis kyl upee reissu varmastVoisin innostua kans, jos löytyy 4 henkee samaan hyttiin. Sit sammutaan Tekun ja Hennan lattialle :D
Hmm... Olis kyl loman lopettajaiset silloin....
Passaan tän kierroksen miitin, mut botskilla olen varmaan :p
Nonii.. Veronpalautuksia tähän hyvään tarkoitukseen törsätty nyt. Eli varmuudella lähdössä :)
Pahus kun olette valinneet just penkkari/vanjojentanssien ajankohdan! Olis kiva nähdä törkyturpia, ottaa parit wiskit keulabaarissa ja parantaa maailmaa IRL. Mutta ehkä seuraavalla kerralla sitten.
Siis 200 ekee hytti. Yksin siellä sit tumputtaa koko rahan eestä. Pitää miettiä...
Mihin aikaan se lähtöö? Meil ei oo abiristeilyperinnettä niin voisin lähtä tonne (ehkä)
Tulossa ollaan sittenkin.. Kolmelle hytti ostettu perua ei voi.. Voe mahoton.. Apua ja mayday.. Mutta hyvä siitä tulee..
- Ceessari
nonii vaivainen työviikko enää ja sitten lähetään. Mulla ilmeisesti menee aika tiukoille saapuminen niin että nähtäneen vasta laivassa. Teku ja Henna on luvanneen olla hyvissä ajoin satamassa, joten heidän kanssa kannattaa sopia terminaalitreffejä.
Ohjelma lähtee syntymäpäivävastaanotolla Tekun residenssissä ja siitä pikkuhiljaa siirrytään pubin puolelle. Teku ilmoittaa hytin numeron kun se on tiedossa ja siellä kokoontuminen klo 19. Sitä ennen tuikitarpeelliset orientoitumiset ja taxfreeostokset. Peräkannen pubissa ehkä neuvoa-antava ensin jos ehtii.Jos joku ei ole nähnyt mua tai Hennaa aikasemmin tai haluu numberin nii voi sätissä kysyy numberii tai muita juttuja, nii löydetään toisemme, vaikka suurimman osan varmaan muistan ainakin ulkonäöllisesti :D
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382191Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662047Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891675Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241474Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75925
- 27899