Onko jollekin käynyt näin?
Jätin yöksi System Mechaniksen putsaamaan junkkeja, joita varsinkin Norton 2004 oli tehnyt tuhansia. Samana yönä oli Emule päällä.
Aamulla huomasin, että junkkien putsaus oli jäänyt kesken ja taululla Antiviruksen varoitus, ettei se ollut pystynyt tarkistamaan jotain tiedostoa. Päivitin virusohjelman ja ajoin koko koneen läpi. Mitään ei löytynyt. Hijackissakaan ei mitään erikoista.
Ihmettelin kun työpöydältä olivat kaikki muut pikakuvakkeet häipyneet paitsi Winkun (XP Prof) omat. Illalla huomasin, että kaikki käynnistysvalikon kansiot olivat tyhjiä ja useimmat exe-tiedostot muutenkin kateissa.
Virustahan epäilin, mutta kun kokeilin vielä toisen ohjelman virusskannausta, niin ei mitään.
Mitähän täs on tapahtunut?
Onko kellekään käynyt näin (exet katosivat)?
4
630
Vastaukset
- fdfa
Rekisterin siivous touhuillut omiaan. Kokeile järjestelmän palautusta.
Valitettavasti olin ottanut järjestelmän palautuksen pois käytöstä. Kai sitä sitten kannattais pitää päällä.
Olen käyttänyt melkein vuoden tuota System Mechanicia eikä se ole ikinä tehnyt mitään ikävää. Tietäs vaan, mikä meni pieleen.
- onko
ny käyny niin että PELKÄSTÄÄN pikakuvakkeet on karonnu käynnistä valikosta, jos niin niin mun mielestä siinä ei oo syytä paniikkiin eikä järjestelmän palautukseen.
dyykkaa roskis jos ne olis siellä vai pitääkö se tehä norttonin kautta.
kuka niitä pikakuvakkeita yleensä tarvii ???ku pikakuvakkeet siis. Nero ei toiminu (ei löytynyt enää exe-tiedostoa resurssinhal. kansiossa) ja vaikkapa videocodecit piti asentaa uusiksi.
Kyllä niitä joitakin pikakuvakkeita kaipaa käynnistysvalikkoon. Vaikka ny levyn eheytystä.
No ei tästä sen enempää sitte. Oli vaan niin outo juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k273493- 412339
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut352168Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s71937Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta431532- 381369
- 1271252
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.2591210Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t451155- 131139