Löytyykö kuten muualla Aasiassa ?
Kävelevätkö vai ovatko päivystyksessä baarissa ?
Alan miehen "palvelut"
11
1412
Vastaukset
- Seppo Kalevi
Orchard Towers on ehkä hyvä paikka aloittaa
Alan miehelle suosittelen Thaimaata ja Phuketin tyttöbaareja. SIngapore on sivistyneiden ihmisten lomakohde.
- makmmk
Orjavaltio! Kuuba on ykkönen!
- Faktaapa tietysti
Leanneliellä ei siis mitään oikeaa tietoa Singaporesta. Vai etkö tiennyt Orchard Towers rafloista tai Geylang tarjonnasta? Toki poikkeaa turistimestoista, mutta seuraa löytyy varmasti
- 123141
Geylang:lla riittää kyllä tarjontaa :) Tosin jengejäki mutt näytti suht vaarattomilta istuskelijoilta :)
- Seppo Kalevi
Suosittelisin turistille joko Orchard Towersin 2 krs Ipanemaa tai jos kaipaa hieman hienostunempaa tunnelmaa Brixiä Hyattin kellarissa Scotts Roadilla. Brix on toki myös kalliimpi.
- peräaukko.sivistyksessä
Ok, alan mies voi pitää haaskaa missävain Thaissa. Hmm se olikin propleema kunnes tajusin yksinkertaisen asian. Vaimoksi otin maaseudun kasvatin 16 vuotta nuoremman jolla talot ja tilukset mutta hakeutunut kouluun ja duuniin iso yritys hyvään konttorihommaan. Nolottaa sanoa, suomi eläkeläinen 1040 e kk, Thai vaimoni tulot on suuremmat........
- edullisimmatalueet
Singaporen aseman tienoo ja satama ovat myös hyviä kävelypaikkoja.
- Seppo...Kalevi
Vielä kun kerrot missä on Singaporen "asema" ja "satama". City Hall ja Harbour Front?
- käytyonjoo
Malesian aseman lähellä löytyy laaja skaala "palvelua" eli WTCP
- Seppo...Kalevi
Tonne Woodslandiin Malesian rajalle ei kyllä kenenkään turistin kannata lähteä merta edemmäs kalaan. Ellei nyt satu liikkumaan sielläpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2432142- 1891634
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647