Tuossa alempana oleva kiihkeänä käynyt keskustelu - sehän on vain jonkun häiriintyneen keskenkasvuisen provo, älkää reagoiko siihen!! Juuri tuostahan hänen tapaisensa tyypit saavat ilonsa, tuokin provo on päässyt viikon luetuimman listalle, sataneljäkymmentä vastausta!! Todennäköisimmin ei kyseessä edes ole vain yksi teini, vaan ne nököttävät kimpassa keppanaa imien ja nauravat räkäisesti ihmisten ottaessa pulttia!
Tietysti tavallaan kivaa että edes joku tässä matoisessa maailmassa saa elämästään tyydytystä, silti olisin sitä mieltä, että tuon tapaisten häiriköiden pitäisi pysytellä poissa lemmikkipalstoilta!
JÄTTÄKÄÄ PROVOT OMAAN ARVOONSA - palsta siistiksi!
Tietysti tavallaan kivaa että edes joku tässä matoisessa maailmassa saa elämästään tyydytystä, silti olisin sitä mieltä, että tuon tapaisten häiriköiden pitäisi pysytellä poissa lemmikkipalstoilta!
JÄTTÄKÄÄ PROVOT OMAAN ARVOONSA - palsta siistiksi!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Aina ei voi niin varmasti tietää mistä jutussa on kyse. Tällaisia eläimistä piittaamattomia ihmisiä on myös olemassa, mutta eivät he juuri palstoille kirjoittele. Usein pelkkää tietämättömyyttään aiheuttavat monet ihmiset kissoille kärsimyksiä luullessaan jonkun asian olevan hyväksi eläimelle.
Kirjoituksestasi näkee heti katkeruuden
kun itse et pysty saamaan aikaan keskustelua
joka nousisi yhtä suosituksi kuin tuo.
Arvostelet muita asioista joissa et itse
ole yhtään parempi. Luuluet vain olevasi niinkuin
muutenkin suurin osa ihmisistä luulee olevansa
jotain vaikkei ole maanmatosta kummempi.
Menisit kasvamaan hieman.
jotka tuollaisia kirjoitussarjoja aloittavat. Nimimerkillä tai ilman. Ps. vinkkivinkki, kannattaa vaihtaa samalla myös kirjoiutustyyliä jos meinaa pysyä tunnistamattomana, muuten kannattaa laittaa se ihan tunnetumpi nimimerkki tuohon alle.
Jalpa...vai oliko se Mau?
Kuules Jalpa (sinähän se olet, vai mitä?), oletko koskaan kuullut sellaista sanontaa, että määrä ei korvaa laatua? Se että sait monta vastausta, ei tarkoita että keskustelun taso oli kovinkaan kummoinen. Sait mitä tilasit: vihaisia vastauksia provosoivaan viestiin.
Vihaisia perusteettomia vastauksia joilla ei ole mitään tekemistä järkevän keskustelun kanssa.
Tiedätkö mitä. Jalpaa ei ole enää olemassa. Se ilmoitti katoamisestaan tuolla jutussa nimeltä "tiedoksi".
Ehkä tuon Jalpan päämäärä onkin ollut päästä sinne listalle! Ehkäpä jopa listan kärkeen jutullaan. Tiesi miten saa kissaihmiset ja muutkin ärsyyntymään. Ei kai se muuten olisi noin ahkerasti viesteihin vastaillut. Tunnusti kuitenkin lopulta keksineensä koko jutun.
ihmispolot, jotka tuohon kesäkissä keskusteluun niin kiihkeästi ottivat osaa, ovat TODELLA kauas etääntyneet luonnosta ja sen lainalaisuuksista. Kissa on eläin joka pärjää vallan hyvin ilman ihmistä, kuten ilvekset ketut jänikset jne...Noissa keskuteluissa, varsinkin niissä, jotka hyökkäsivät rajusti kissatappajaa vastaan heijastuu vain näkemys ihmisen ylivertaisuudesta luonnon olioiden keskuudessa. Ei ihme, että maailma on tällä mallilla. Kissa on kissa, ihminen on ihminen...