Keuruun pahamaineisimmat

Kaupunginosat

Jos haluat nauttia asumisesta ja kodin rauhasta, älä muuta Keuruulla kaupungin vuokra-asuntoihin tai niiden läheisyyteen Otonkaarteessa, Kaskitiellä ja Korsutiellä. Myös Ketvelniemessä eräitä alueita kannattaa välttää. Näissä em. kohteissa joudut käyttämään oman käden oikeutta tai kodinturvajoukkoja. Ja vakuutukset on tietysti pidettävä kunnossa.

10

4813

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • räyh

      Ihan persereikä on koko tuppukylä. Ei siellä kannata asua.

      • Pantze

        Keuruu on tosiaanki persereikien persereikä...Aina kun joutuu ajamaan sen kautta rupee yrjöttää...Ruvetaanha miettimään miten sen koko paskan sais poistettua


      • Einomies Porkkakoski
        Pantze kirjoitti:

        Keuruu on tosiaanki persereikien persereikä...Aina kun joutuu ajamaan sen kautta rupee yrjöttää...Ruvetaanha miettimään miten sen koko paskan sais poistettua

        osaa edes, naulaa lyödä lehmänpaskaan rikkomatta jompaakumpaa.
        It`s hard to be a tonttumies.


    • Toimintaa!

      Keuruun epäsosiaalinen aines Ketvelniemestä ja Kivelästä pitäisi joukkovoimin ajaa eristettyyn ghettoonsa Jaakonsuon paskanpuhdistamon alueelle, mikä on ainoa oikea asuinpaikka tälle porukalle.

    • syrjääntyneitä ja mulkkuja ...

      siis aivan kamala paikka! sinne en enää ikinä mee,sain tarpeekseni kun asuin siellä lapsuuteni. Juoruja juoruja juoruja...ihmisiä leimataan ties mikskä pelkän ulkonäön perusteella. Samat lutkat siellä vinkuu, kaveriporukoitaan käy läpi.

      • Muistui mieleen

        Keuruun keskustan ravintolatarjonta on laadukasta: Redbike, Matin Saluuna, Bogart ja Ysibaari ( nyk. eri nimi ja eri paikka). Bogartissa tapahtui muutama vuosi sitten ampumistapaus, jossa keuruulainen rikollinen kusipää ja huumehörhö (todennäk. jo vapaana)puukotti kuoliaaksi mänttäläisen miehen, joka pelasi vain viattomana sivullisena pokeriautomaattia. Tällaisia rikollisia Keuruun kaupunki ottaa mielellään vuokra-asuntoihinsa pilaamaan aikaisemmin hyvämaineiset asuinalueet.

        Vieläkö Keuruun keskustassa on viikonloppuisin armoton p-ralli? Vai onko amisten ja karvanoppaelvisten lukumäärässä tapahtunut merkittävä romahdus?


      • Maarit

        Älä mitään .taivaan tosi.


    • Kyllä kansa tietää

      Ketvelniemessä Runkotiellä (kaupungin vuokra-asuntoja?) asustaa rikollista roskasakkia. Näitä saamme kiittää asunto- ja automurroista, ilkivallasta, asuinalueen levottomuudesta jne. Vasemmistolaisen ideologian mukaan he tarvitsevat paljon neuvoja, rakkautta, hellyyttä ja huolenpitoa. Ei missään tapauksessa ojennusta ja rangaistusta.

    • Huolestunut YH-isä

      Hui hitsi meinasin jus muuttaa poikieni 9v ja 5v keurulle asumaan en varmaan uskallakkaan muuttaa !!

    • Historioitsija

      "Bogartissa tapahtui muutama vuosi sitten ampumistapaus, jossa keuruulainen rikollinen kusipää ja huumehörhö (todennäk. jo vapaana)puukotti kuoliaaksi mänttäläisen miehen"


      Miten helvetissä puukolla voi ampua?
      Hmmm muutama vuosi...taitaa olla jo 10-15v aikaa
      Taitaa myös olla jokunen vuosi kun olet kylillä käynyt,jos olet viimeksi käynyt Bogartissa.Saluunassa ja Ysibaarissa..
      nouse nyt hyvä ihminen siitä koneen äärestä ja mene käymään kirkolla kattelee uusia mestoja ja kuuntelemaan vähän tuoreempia pahoinpitelyjä ja tappoja.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      10
      1063
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      986
    3. 56
      965
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      949
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      832
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      48
      825
    7. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      162
      749
    8. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      721
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      66
      707
    10. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      68
      690
    11. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      596
    12. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      586
    13. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      561
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      531
    15. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    16. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      26
      510
    17. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      497
    18. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      66
      487
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      453
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      247
      424
    Aihe