Olen niin kyllästynyt noihin nuorten haukkumisiin, miten he ovat kohdelleet Tuulikkia. Hän on itse lähtenyt kisaan ja tasan tarkkaan tiennyt, mitä siellä odottaa, mutta luonteensa mukaan kuvittelee, että pääsee tuolla "Jumala armahtaa" asenteelle eteenpäin. Olen tosi tyytyväinen, että hän putosi, Armi sentään kertoi taustansa (seksipuhelimessa) rehellisesti mitä tämä mamma ei tehnyt.
Sinne "syysmyrskyyn" vai mikä se oli, niin hänen piti väkisin änkeytyä "kyllä mamma jaksaa ja kestää kaiken", mutta äkkiä tuli takaisin ja vei paikan joltain halukkaalta.
Jotenkin on ärsyttänyt hänen "hengellinen" otteensa tuolla, ihmiset eivät taida hänen taustaansa tietää ja "parannuksen" jokainen voi tehdä, mutta silti - naruttaa noita nuoria olemalla mamma - ihan inhottaa.
Tuulikki
3
169
Vastaukset
- Kerrankin asiaa
Napa kymppiin osui! Täyttä asiaa.
- tylytystä
Olet oikeassa ! Ikäänsä vedoten paheksui ja pilkkasi talon asukkaita. Ei meinannut nahoissaan pysyä, kun irvaili krapulaisille. Välillä oli niin marttyyriä ja välillä heitti tappavia katseita. Että semmoinen jeesuksen morsian.
- outo mummo oli
MInkälie morsian. Haki miestä vieläkin, vaikka oli jo monta miestä haudannut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393326Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk822930Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro402297Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1142212Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1452096Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472031Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121466Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville281359- 1331055
Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671024