Onko tietoa onko Virossa kaupat, museot ja julkinen liikenne vastaavasti kiinni kuin Suomessa 25.12-26.12 vai onko siellä paremmat mahdollisuudet matkailla niin ettei joka paikassa joulu näy.
Olemme nimittäin perin kyllästyneitä Suomessa vallitsevaan jouluhysteriään ja yksi lähimatkailun kohde on meillä mielessä joka on Otepää.
Joulu Virossa, muttei Tallinnassa
joulua pakoon
3
259
Vastaukset 3
- head reisi
Ruoka kaupat on auki mutta saattavat laittaa kiinni parisen tuntia normia aikasemmin kiinni. Erikoisemmat kaupat ja museot lienee kiinni, toki saattaa joitain poikkeuksia olla. Itse vietin viime joulun Haapsalussa ja olin tyytyväinen.
- Pro matka
Jos menee Otepäähän, mihin tarvii tietoa kaupoista, museoista, tai julkisesta liikenteestä?
Otepään ainoat "huvit" ovat horsmaa kasvavalla hiihtostadionilla maasturilla ajaminen, tai juoppojen seuraaminen rähjäisten kerrostalojen pihoilla.
Ja kyllä, Otepään metsiin on rakennettu kerrostaloja,: DDDDD
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3561522- 1141216
- 1171097
- 116861
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22857- 111822
- 40478
- 18470
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i96463- 36423