Onko tietoa onko Virossa kaupat, museot ja julkinen liikenne vastaavasti kiinni kuin Suomessa 25.12-26.12 vai onko siellä paremmat mahdollisuudet matkailla niin ettei joka paikassa joulu näy.
Olemme nimittäin perin kyllästyneitä Suomessa vallitsevaan jouluhysteriään ja yksi lähimatkailun kohde on meillä mielessä joka on Otepää.
Olemme nimittäin perin kyllästyneitä Suomessa vallitsevaan jouluhysteriään ja yksi lähimatkailun kohde on meillä mielessä joka on Otepää.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ruoka kaupat on auki mutta saattavat laittaa kiinni parisen tuntia normia aikasemmin kiinni. Erikoisemmat kaupat ja museot lienee kiinni, toki saattaa joitain poikkeuksia olla. Itse vietin viime joulun Haapsalussa ja olin tyytyväinen.
Jos menee Otepäähän, mihin tarvii tietoa kaupoista, museoista, tai julkisesta liikenteestä?
Otepään ainoat "huvit" ovat horsmaa kasvavalla hiihtostadionilla maasturilla ajaminen, tai juoppojen seuraaminen rähjäisten kerrostalojen pihoilla.
Ja kyllä, Otepään metsiin on rakennettu kerrostaloja,: DDDDD