Sähkökatko

Tietääkö kukaan että minkä takia viime yönä noin kello.1:00 katkesi sähköt? Niskalla ne oli poikki melkein tunnin
9190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Minkä takia pitää tehdä samoista asioista lisää aiheita? Tämä on ollut täällä eilisestä saakka ja nyt joku on tehnyt samantapaisen aiheen. Ei varmaan hirveästi haittaisi jos viitsisi ensin katsoa ykkössivulta että onko kukaan tehnyt juttua jo samasta asiasta ja jos ei näy niin sitten vasta tekee siitä

Äänestä
  • Suuret anteeksi pyydöt. Olet aivan oikeassa.

    Äänestä

Johtu siitä kun sähköä ei tullut.

Äänestä
  • TÄH !!!

    Äänestä

virasojan huumehörhöjen kasvatuslamput aiheutti niin suuren sähköpiikin että sähkö loppui kesken

Äänestä
  • niinpä, joisivat vaan kaljaa ja hakkaisivat vaimojaan niinkuin normaalit ihmiset

    Äänestä

Imatran Seudun Sähkö vastaa; Pahoittelemme tapahtunutta, vika aiheitui kun eräs asentajamme teki vääriä johtopäätöksiä.

Äänestä

On kyllä ihmeellistä kun ei missään ole ollut mitään selitystä

Äänestä

Näköjään sähkölaitos ei halua selittää syytä tähän. Muistakaa jos sähköt on poikki yli 45 minuuttia ilman kunnon syytä niin henkilö voi vähentää 5% sähkölaskun hinnasta ja mitä kauemmin menee niin voi vähentää lisää. Soittakaa vaikka Imatran seudun sähköön ja kysykää asiaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minkä takia? kirjoitti:

Tietääkö kukaan että minkä takia viime yönä noin kello.1:00 katkesi sähköt? Niskalla ne oli poikki melkein tunnin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu