onko jo tehty???

Mistäs helpoiten löytää tiedon siitä onko jostain tietystä aiheesta jo kirjoitettu kirja?
Kiinnostaa siksi, ettei tule tehtyä turhaa työtä. Toisaalta voihan hyvästä aiheesta olla montakin kirjaa.
4368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olen taipuvainen uskomaan, että lähes jokaisesta kirjoittamisen arvoisesta aiheesta on jossakin vaiheessa kirjoitettu kirja

Äänestä

Taisit itse juuri vastata omaan kysymykseesi.

Äänestä

Mutta kirjoita sinä uusi ja entistä ehompi!

Äänestä
  • juu, aiheesi on varmasti jo käsitelty, mutta tärkeitä onkin tarina, henkilöt ja näkökulma. Olet nero, jos keksit kokonaan uuden aiheen, joka vieläpä on kiinnostava.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peilityyni kirjoitti:

Mistäs helpoiten löytää tiedon siitä onko jostain tietystä aiheesta jo kirjoitettu kirja?
Kiinnostaa siksi, ettei tule tehtyä turhaa työtä. Toisaalta voihan hyvästä aiheesta olla montakin kirjaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu