Parisuhdekriisi

Rakkautta on

Pitkä parisuhde takana. Puolisolla henkilökohtaisia ongelmia, jotka vaikuttaneet oleellisesti yhteiselämään. Jatkammeko yhdessä? Löytyykö välillemme tasapaino ja keskinäinen luottamus? Tulevaisuus tuntuu pelottovalta ja lohduttomalta.

1

219

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4 Smile

      Minä kun en nyt oikein tajua näitten korttien yhteneväisyyttä, mutta tässä on ristiverinen aikuinen mies, jota harvemmin tapaat, vai voisiko tässä olla kyse etääntymisestä?? Tähän liittyy myös joku rahasopimus asia ja se tuo mukanaan muutosten tuulet, tervetulleetkin sellaiset, sillä tässä on aikuinen, välittävä nainen- ehkä äitihahmokin ja sitä että onni alkaisi jälleen vallata alaa.
      Jokin asia paljastuu ja joudut sen tiimoilta puntaroimaan asioita uudestaan. Tämä voi olla aika ravisteleva juttu ja liittyy johonkin läheiseen ystävääsi ja tuo mukanaan isomman luokan muutoksen. Tässä on joku nainen kuvioissa ja se luo levottomuutta
      Kaikelle on oma aikansa ja tällekin, kohtalonpyörä raksuttaa omaa aikaansa. Kiinnyt johonkin vaaleaan aikuiseen mieheen, jota et aiemmin niin hirveesti oo noteerannut. Tää voi koitua aika haasteelliseks tilanteeks etenkin, kun sinulle tulee täysin puskista jotakin, joka vetää sut sanattomaks/hiljaseks ja tätä sitte pohdit, kun häly ympäriltäösi laantuu.
      Uuutta tilaisuutta kuitenkin tarjoillaan, mutta sinulta se saattaa kysyä aika paljon rohkeutta/sisua. Mieltäsi piinaa luottamus pula ja itekses pohdit asioita urakalla ja tässä tilanteessa se onkin nyt hyvä ja pidä ne jalat maassa, tässä on joku vaaleahko nainen, en tiedä kuka.
      Vaaleahko aikuinen mies ja sitä, että saat olla ylpeä kokemuksistasi ja sitä, että saat nyt tilaisuuden vetää henkeä. Tämä voisi tarkoittaa työpaikkaa eri paikkakunnalla ja sen myötä tulevaa sopusointua ja sitä, että sinulle tapahtuu asioissasi oikeus..
      No täällähän on silkkaa riemua ja onnistumista tulossa, mitä tulee kotiin liittyvissä asioissa. Minkäs teet, stressaat tulevaisuuden suunnitelmiewsi edessä ja taiat niin tehdä vielä aika pitkäänkin.
      Uutis/viesti tulva. Ristiverinen nainen ja sitä että pitelet omissa käsissäsi niitä onnistumisen avaimia ja nyt on oltavakin topakkana ja tartuttava hetkeen, tosiasiat muistaen.
      Viestiä tulossa johonkin eroon/eroon pääsemiseen/kolmas osapuoli-asiaan liittyen. Sinulle se tosin tuo, ylitsevuotavaa onnea ja uutta puhtia, niin vaikea kun asia onkin. Tämä asia nyt vain - on ratkaistava ja siihen liittyy virkamies
      Mitään et mahda sille, että aineelliset asiat koituu onneksesi ja luovat sinulle harmoniaa. Jokin viesti yllättää sinut täysin ja kotiasioissasi on joku kilpailutilanne.
      Olet täysin tilanteitten armoilla, aurinko paistaa ja rahaakin on, maailmalta kiirii kuitenkin uutisia, jotka eivät sinua miellytä. Sulle ehdotellaan ties mitä, että jonkunlainen balanssi säilyisi, mutta sinulle se on vaan taakkaa taaakan päälle :(

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      357
      1564
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1226
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1127
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      118
      896
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      883
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      832
    7. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      110
      492
    8. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      490
    9. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      488
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      433
    Aihe