Tämä kansanlaulupotpuri on mainio. Viimeisen kipaleen loppun Tapsa laulaa todella nopeasti. Joskus kun kuuntelee Tapsan puhetta, kun juttunsa TV-haastatteluissa on usein sellaista verkkaista ja pohdiskelevaa, niin ei uskoisi ,että laulu sujuu niin rivakasti.
http://www.youtube.com/watch?v=ON99NeJ5n_M
Mainio potpuri !
9
267
Vastaukset
- wanharouva
Runsaat 6 minuuttia pelkkää kidutusta, typerä potpurri, typerä esittäjä ja kuinka teatraalista. Voin kuvitella kuinka tuo linnunpelätin väänteli sitä leipäläpeänsä kun se "tulkitsi" näitä lapsellisia kansan(!)"lauluja". Ja mitä ämmiä siellä taustalla riekku? Kertakaikkiaan ala-arvoinen suoritus. Musiikista, puhumattakaan taiteesta, ja tästä kuusiminuuttisesta terrorismipläjäyksestä ei voi puhua samassa yhteydessä. Sanoinkuvaamattoman kauheaa.
Kyllä, taistelin läpi tämän potpurrin. Siinä meni hukkaan kuusi minuuttia elämästäni.- NimimWanharouvalle
Pitkästä aikaa "wanharouva" täällä !!! Mukavaa kun olet jälleen jaksanut aktivoitua. Yksi niistä harvoista järkevistä kommentoijista täällä.
Ei huono. Lisää näitä
- melinapölinäkakkoseen
Kyllä tuo on huonoa tekotaiteellista vääntämistä. WC-"taidetta" parhaimmillaan tai pahimmillaan. Kuinka sen nyt ottaa.
- Sikaliini
Röh, röh... porsaat sanovat röh. Onko se melina2 jotain sukua Justiinaxelle kun teillä on yhtä huono maku? Röh, Röh!
- Lorujaje
Ilmeikästä ja eloisaa menoa ja meinkiä. Tapsa osaa tunnelman luoda ja hyvän fiiliksen antaa.
- PölöLorujajeelle
Ihan on pöllön näköinen niin kuin varmaan sinäkin! Varmaan olet käynyt Tiina Jylhän kauneussalongissa Tallinnassa vääntämässä naamataulusi Tupukan näköiseksi! Huoh.
- Potpotpurry
Voi taivas sentään mitä lässytystä. Potpurria, tosiaan.
- Huutonauran
Ei ole todellista! Huutonaurua!!!!! Ei pätkääkään itsekritiikkiä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 853511
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1861394- 771377
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401060Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310962- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835