Joku tuossa ihmetteli,

jotta olenko minä toistanut itseäni vuosikausia. Minäpä annan tähänkin Susianalyysin mukaisen vastauksen. Ole hyvä:

Ajatteleppas vaikkapa jotain ajankohtaista Rosetta-luotainta, millä oli satoja miljoonia kilometrejä taivallettavana kohti päämääräänsä. Nyt se saavutti kohteensa, aivan kuten minä olen piessyt apinoita joka kilometrillä ja tulevaisuudessa apinasta voi tosiaankin tulla ihminen. Tätä kautta maailma paranee pikkuhiljaa.

Tollolle pitää taas muistuttaa, että nyt ei puhuta mistään oikeasta, karvaisesta hienosta luonnon apinasta, vaan Susianalyysissa määrittelemästäni apinasta.

3

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jagdpanzer

      Nyt menee jo liian pitkälle parjaamiseni. Olen tehnyt rikosilmoituksen kunnian loukkauksesta, perästä kuuluu.

      Meillä lihapalat on aina yritetty jakaa sovussa. Maanomistajalla tottakai on sanavalta, mutta muillekin lihoja löytyy. Tämä on yhteispeliä ja pitää olla hyvät välit joka suuntaan. Me hirvestäjäpojat olemme aivan mahtava tiimi yhdessä. Meillä on sanavaltaa.

      • niin kuuluu

        pröööööööööööt.


      • Jagdpanzer

        Pitäs varmaan kirjautua joskus ja varata tää nikki...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      102
      4669
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      27
      2415
    3. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      110
      2342
    4. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2199
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      425
      2010
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      175
      1555
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      101
      1285
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      33
      1097
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      986
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      79
      870
    Aihe