Koin pari viikkoa sitten nöyryyttävän raiskauksen kun exäni raiskasi minut kaverinsa nähden. Erosimme kesällä, enkä ollut kuullut paljon entisestäni ennen raiskausta. Hän soitti minulle keskiviikko iltana ja kysyi saako tulla hakemaan minulle jääneitä dvd-levyjä. Päästin hänet ja kaverin sisään, koska en kokenut tilannetta mitenkään uhkaavana. Olohuoneen lattialla hän sitten näytti kaverilleen kuinka suostun mihin vain hänen käskystään. Raiskaus oli kivun lisäksi ennen kaikkea niin nöyryyttävä kaverin takia...mahdanko koskaan toipua tästä...
Ex raiskasi
Keinutyttö
2323851
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Toivottavasti teit asiasta ilmoituksen poliisille? Jos et, niin tää on kai provo.
Niin tein kyllä rikosilmoituksen, en kyllä varsinaisesti tehnyt rikosilmoitusta tästä kaverista, mutta mainitsin kyllä hänen läsnäolonsa. En tiiä seuraako siitä sitten mitään sille
Hienoa, että teit rikosilmoituksen,kyllä luulisi että se kaverikin jotain sakkoja tms. ainakin saisi koska hän on syyllistynyt heitteillejättöön tai johonkin vastaavaan...
Olet varmaan käynyt jo asian myötä psykologin luonakin?
Voimia sulle kauheasti tähän raskaaseen prosessiin, mutta usko, että kun sen olet läpi käynyt, niin nopeata alkaa henkinentoipuminen.
T.Läpikäynyt
tuo henkinen toipuminen ei ole ulottunut ainakaan kirjalliseen ulosantiin. Lueppa ihan ajatuksen kanssa tuo viimeinen lauseesi
Asiaton kommentti. Mene itse harjoittelemaan käytöstapoja.
Hyvä, että teit rikosilmoituksen. Kaveri tapauksessa voi saada sakkoja osallisuudesta raiskaukseen, mikäli juttu etenee käräjille. Hänen olisi pitänyt estää exäsi toiminta ja suojella sinua. Olen hyvin pahoillani kokemuksesta. Kyllä sinä selviät, koska minäkin olen raiskauksesta selvinnyt.
Mene hyvä tyttö tekemään rikosilmoitus, jos et itsesi takia niin muiden tyttöjen jotka tuo ex tulee muuten raiskaamaan.
Jos raiskaajan päästää kuin koiraveräjästä hän ei takuulla jätä raiskausta yhteen kertaan!
Helpommin pääset tästä tapauksesta ylikin, kun näät exän joutuvan vastuuseen teoistaan ja itse saat käydä juttelemassa psykologin kanssa.
Myös exäsi kaveri teki rikoksen, koska hän ei tehnyt asialle mitään (soittanut poliisille) eli hänkn tulee saamaan jonkinnäköisen tuomion.
Täällä jo oltiin tietävinään, että raiskaaja oli turkkilainen. Kaikkien turkkilaisten ja marokkolaisten kunnian palauttamiseksi olet velvollinen kertomaan, ettei raiskaaja ollut ainakaan turkkilainen.
Niin, tekijät eivät olleet ulkomaalaisia, eivät turkkilaisia, ihan tavallisia suomalaisia idiootteja.
Että ne olivat suomalaisia. Sen siitä saa kun sekaantuu suomalaisiin sikoihin !
Mene pois tältä palstalta, jos tuo on antisi. Uskonto otsikon alta löydät omanmielisiä kavereita.
Ota ihmessä yhteyttä tukinaiseen! Sieltä saa apua palvelunumerosta ja muutakin. Yteystiedot löydät netistä.
Onko rikosilmoituksista seurannut tuomioita?
Uskotteko te hölmöt oikeasti että nämä provot on tosia? Eihän kukaan nainen oikeasti tänne tule tuollaista kertomaan...
Ja miksei raiskauksen kokenut voisi tulla kertomaan sitä? Hyvä tapa purkautua foorumilla kasvottomana, kyllä hyvinkin voisin itse tehdä samoin. Yksinkertaiset älypäät.
se raiskas mut. LOL
"haha blaahhhh21.12.2009 00:51 Uskotteko te hölmöt oikeasti että nämä provot on tosia? Eihän kukaan nainen oikeasti tänne tule tuollaista kertomaan..."
psykologian alalla tärkein asia muistaa seksuaalirikoksissa on se, että usko sitäkin mitä pidät täysin mahdottomana. raiskattu tai hyväksikäytetty ei valehtele tai ekksi omasta päästään.
Nää kaikki tämmöset tarinat voi olla totta. Tää on hyvin yksinkertainen "normaali" tapaus. On paljo pahempiaki. On niitä lapsia paistettu ja ihmisiä raiskattu raaemmin ja väkivaltasemmin ja useamman vuoden ajan ja mitä vanhempina tai nuorempinakin ! Vaikkei tää just tälle henkilölle olis tapahtunu nii jollekki on varmasti jokus ja se voi lukea täältä vastauksia niin, ettei hänen itse tarvitse kirjoittaa tuskaisia kokemuksia uudelleen.
Poliisi hyvinkin saa edes hänet tunnustamaan, mitä tapahtui. Pyydä muuten tukihenkilö näihin poliisi (ja tekijä-) tapaamisiin.
..onko kyseessä vain provo? Kyllä noin on saattanut jollekin ihmiselle käydä ja hän voi tämän lukiessaan halutakin nähdä mitä ihmiset vastaavat.
Aina täällä arvuutellaan onko juttu tositarina vai ei, ja aina jonkun pitää päästä sanomaan että "Hihhii oikein sulle", joka taas täysin turha viestiketjussa.
Joskus te ihmiset kyllä olette kovin typeriä.
.. alhainen ja yhteiskunnallisesti alaluokkaa, koluluttamattomia ääliöitä. Heidän kielellään sanon, että menisi perille: Vetäkää käteen runkut. Tuollaiset "oikein sulle" kommentit ovat säälittäviä. Raiskaukset ovat arkipäivää ja tuollainen vaan lietsoo niitä lisää. YÖK!
Mun exä raiskas mut viime yönä.. olin juomassa sen luona ja sammuin sinne, niin heräsimpä sitten ilman housuja ja kysyin että mitä helvettiä, vastas vaan että halusin.. joo, nyt pitääki mennä testauttamaan itteni, ette tauteja oo. (Ollaan erottu 3v sitten ja luulin että oltiin kavereita) Pitää olla sairas jätkä, että raiskaa nukkuvan ihmisen, enpähän enää oo missään tekemisissä henkilön kanssa!
Paskanmarjat !!!!!!!!!!!!Tekaistu juttu tämäkin!!!!
vai iiin