Kopsatkaa. Pankaa korvan taa. Aika on lopuillaan.
- Älä turhaan vaivaa mieltäsi näillä tapahtumilla ja ihmettele, mikä ihmisiä vaivaa. Viimeisinä päivinä henkivallat riivaavat kokonaisia kansakuntia ja saavat ne toteuttamaan mielettömiä suunnitelmiaan. Kun totuudelle ja elävälle Jumalalle käännetään selkä, joudutaan täyteen pimeyteen.
http://www.onewaymission.fi/index.php/opetusta/luettavaa/374-jeesus-tulee-pian
Tärkeää
6
337
Vastaukset 6
- Epäjumalienkieltäjä
Sanokaa nyt minä on Jeesus-odottelun "parasta ennen" päivämäärä. Kaveri on ollut tuloillansa kohta 2000 vuotta ja joka kerta jäänyt suutariksi.
Epis. Milloin avaat Raamattusi? Emme voi luottaa suoraltakädeltä yhteenkään luotuun. Ei Herra viivytä paluutaan, vaan Hän on pitkämielinen. Hän antaa aikaa pelastua. Hän kutsuu. Ilman kutsua ei voisi pelastua.
- Pelastavan uskon lahja on armosta annettu ja suurin kaikista armolahjoista. Kukaan ei voi puristaa itsestään pelastavaa uskoa. Ei vaikka tutkisi Raamattua ja muita uskosta kertovia kirjoja 40 vuotta ja kuuntelisi 1000 saarnaa. Isä kutsuu syntisiä eri tavoin kääntymään Jeesusta kohti. Kukaan ei omasta voimastaan ja järjestään käänny kohti Jeesusta. Raamattu sanoo, että Herra kutsuu ihmisiä 2 ja jopa 3 kertaa Job 33:28. hän pelasti minun sieluni joutumasta hautaan, ja minun henkeni saa iloiten katsella valkeutta'. 29. Katso, kaiken tämän tekee Jumala kahdesti ja kolmastikin ihmiselle.
http://www.andreas.fi/uskoonTulo.htm
Laitoin aloitukseni ateismi-palstalle. Mitä mieltä olette ateisteista, jotka eivät ota kantaa? Sen sijaan he toimittavat siirtoja ja poistoja. Miksi evoluutio toimisi noin skitsofrenisesti? Eihän evoluutio voisi luoda sellaista, mikä todistaisi sitä vastaan.
- pooo
Jyrki hyvä. Kyllä joku muu toimii skitsosti. Sinulle on kerrottu useita ei kertoja, että sinun kannattaisi hakeutua ammattiauttajalle. Silti hillut täällä rikkomassa nettietikettiä räikeästi. Kun tekstisi joutuu poistoon, vedät vanhan marttyyrikortin esiin siirroista ja poistoista. Mitäs jos ihan noudattaisit keskustelupalstan sääntöjä.
pooo kirjoitti:
Jyrki hyvä. Kyllä joku muu toimii skitsosti. Sinulle on kerrottu useita ei kertoja, että sinun kannattaisi hakeutua ammattiauttajalle. Silti hillut täällä rikkomassa nettietikettiä räikeästi. Kun tekstisi joutuu poistoon, vedät vanhan marttyyrikortin esiin siirroista ja poistoista. Mitäs jos ihan noudattaisit keskustelupalstan sääntöjä.
Pooo. Oletko kuullut naapuriavusta? :D
http://www.youtube.com/watch?v=Wl_lx9lqRe8yurki1000js kirjoitti:
Pooo. Oletko kuullut naapuriavusta? :D
http://www.youtube.com/watch?v=Wl_lx9lqRe8Pooo. Mikset herää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51881
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍92848Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15766Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,3710Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1584- 62562
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184559- 62559
- 56551
- 70533
