Kopsatkaa. Pankaa korvan taa. Aika on lopuillaan.
- Älä turhaan vaivaa mieltäsi näillä tapahtumilla ja ihmettele, mikä ihmisiä vaivaa. Viimeisinä päivinä henkivallat riivaavat kokonaisia kansakuntia ja saavat ne toteuttamaan mielettömiä suunnitelmiaan. Kun totuudelle ja elävälle Jumalalle käännetään selkä, joudutaan täyteen pimeyteen.
http://www.onewaymission.fi/index.php/opetusta/luettavaa/374-jeesus-tulee-pian
Tärkeää
6
337
Vastaukset 6
- Epäjumalienkieltäjä
Sanokaa nyt minä on Jeesus-odottelun "parasta ennen" päivämäärä. Kaveri on ollut tuloillansa kohta 2000 vuotta ja joka kerta jäänyt suutariksi.
Epis. Milloin avaat Raamattusi? Emme voi luottaa suoraltakädeltä yhteenkään luotuun. Ei Herra viivytä paluutaan, vaan Hän on pitkämielinen. Hän antaa aikaa pelastua. Hän kutsuu. Ilman kutsua ei voisi pelastua.
- Pelastavan uskon lahja on armosta annettu ja suurin kaikista armolahjoista. Kukaan ei voi puristaa itsestään pelastavaa uskoa. Ei vaikka tutkisi Raamattua ja muita uskosta kertovia kirjoja 40 vuotta ja kuuntelisi 1000 saarnaa. Isä kutsuu syntisiä eri tavoin kääntymään Jeesusta kohti. Kukaan ei omasta voimastaan ja järjestään käänny kohti Jeesusta. Raamattu sanoo, että Herra kutsuu ihmisiä 2 ja jopa 3 kertaa Job 33:28. hän pelasti minun sieluni joutumasta hautaan, ja minun henkeni saa iloiten katsella valkeutta'. 29. Katso, kaiken tämän tekee Jumala kahdesti ja kolmastikin ihmiselle.
http://www.andreas.fi/uskoonTulo.htm
Laitoin aloitukseni ateismi-palstalle. Mitä mieltä olette ateisteista, jotka eivät ota kantaa? Sen sijaan he toimittavat siirtoja ja poistoja. Miksi evoluutio toimisi noin skitsofrenisesti? Eihän evoluutio voisi luoda sellaista, mikä todistaisi sitä vastaan.
- pooo
Jyrki hyvä. Kyllä joku muu toimii skitsosti. Sinulle on kerrottu useita ei kertoja, että sinun kannattaisi hakeutua ammattiauttajalle. Silti hillut täällä rikkomassa nettietikettiä räikeästi. Kun tekstisi joutuu poistoon, vedät vanhan marttyyrikortin esiin siirroista ja poistoista. Mitäs jos ihan noudattaisit keskustelupalstan sääntöjä.
pooo kirjoitti:
Jyrki hyvä. Kyllä joku muu toimii skitsosti. Sinulle on kerrottu useita ei kertoja, että sinun kannattaisi hakeutua ammattiauttajalle. Silti hillut täällä rikkomassa nettietikettiä räikeästi. Kun tekstisi joutuu poistoon, vedät vanhan marttyyrikortin esiin siirroista ja poistoista. Mitäs jos ihan noudattaisit keskustelupalstan sääntöjä.
Pooo. Oletko kuullut naapuriavusta? :D
http://www.youtube.com/watch?v=Wl_lx9lqRe8yurki1000js kirjoitti:
Pooo. Oletko kuullut naapuriavusta? :D
http://www.youtube.com/watch?v=Wl_lx9lqRe8Pooo. Mikset herää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.971679Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491105- 16958
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.40868Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.85796- 16765
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl19761- 93756
- 46748
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27727- 63715
- 68702
- 47684
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan97661Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa56605- 47604
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47596Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131595Oliko virhe palkata näykkelis johtoon?
Kunnan asiat sekaisin eikä mikään homma toimi. Ilmeisesti samaa sekoilua muillekin suunnille. Johtaja asuu itse muualla152566Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31565
