metsästys kunniaan

ukkeli12334551

metästys on 5/5, vai mitä?

7

170

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kikkelimursu

      jep se on kyllä mitä mainion harrastus. Saa olla rauhassa luonnon keskellä ja jos saalista sattuu saamaan nii aijai mitkä herkut tiedossa. Nuorille ja lapsillekkin on hyvä opettaa jo pienestä pitäen mistä se liha oikein tulee. Kehä kolmosen sisällä asuvat nuoret sanovat lihan tulevan kaupasta, muuta he ei tiedäkkään.

      • niin justiin

        me metsästäjäpojat ollaanki tosi reippaita luonnon samoilijoita. Ei ne kaupungin betonibunkkereissa asuvat mitään tiedä, kuhan vaan pössyttelevät huumeita. Tosiaan täällä saa luonnon keskellä ja saalista jos saa niin se on tosi herkkua. Voi meitä poikia kun me ollaan onnellisia kun täällä saamme olla keskenämme. Ei ne kehä kolmosen sisällä tosiaan tajua, kuinka hauska täällä on poikien kanssa temmeltää. Meillä on oma metsästäjätiimi, mihin ei takuuvarmuudella oteta ketään kehäkolmosen sisällä asuvaa. Meillä on poikien kanssa semmonen sopimus.

        Liha ei tosiaan meille pojille tule kaupasta. Se on itse haettava metsästä ja se onkin hyvää lihaa. Se ei olekaan mitään einestä. Me pojat syömme keskenämme laatulihaa. Meillä on tosi hyvä yhteishenki ja näihin piireihin ei edes kannata yrittää kehän sisältä. Meillä on porukassa Raaka-Arska, jos joku jotain yrittää. Antakaa vaan me pojat ollaan omissa oloissamme ettei tarvi konahtaa.

        Nuoret ei tosiaan ymmärrä, mistä liha tulee. Me metsästäjäpojat kyllä tiedämme sen ja olemme jopa itse valmiita tappamaan ja käsittelemään saaliin. Ei se ole niin hirveätä nylkeä jotain kuollutta elukkaa. Sehän on kuollut ja jos tukea tarvii niin me metsästäjäpojat olemme aivan mahtava tiimi keskenämme. Aina löytyy kaveri, jonka suojaan voit käpertyä. Meillä on keskenämme tosi hyvä fiilis.


    • Rahakas mettämies

      Kyllä meidän porukassa on montakin sieltä kehäkolmosen sisältä. Ei toki perseaukisia koska maata pitää olla jos metsälle halajaa. Yhä enemmän kaupunkilaisia tulee mukaan. Yritti täältä yksi ituhippiki suojelijakin ostaa metsää mutta tarjosin tonnin enemmän hehtaarilta niin jäi käyhä nuolemaan näppejään. Tommoset voi ostaa maata muovipussissa. Onneksi on tuohta päässyt kertymään niin ei tarvi pellejä katsella.

    • kettu.

      "Saa olla rauhassa luonnon keskellä",mutta viattomat eläimet ei,kun verenhimoiset mettästäjät tappavat.
      Ampukaa vaan toisianne,ja jättäkää viattomat luontokappaleet rauhaan.

      • Jagdpanzer

        Eikö ituhippi yhtään parempaa aivopierua päästäny? Pystyt parempaan jos oikeasti yrität!


    • jagdpanzer

      Hei ukkeli. Voitaisiinko tavata...hämyisen kuusen alla..vain me kaksi..

      • Jagdpanzer

        Äläpä kiilaile siinä ituhippi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      71
      930
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      813
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      771
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      568
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    7. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      29
      520
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      499
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      489
    Aihe