Elikkäs oon jonkin aikaa seuraillut pian 3 vuotiasta roborovski urostani, jonka karva on selän kohdalta alkanut lähteä. Hamsteri raapii itseään jatkuvasti, ja nyt olen huomannut siinä jo raapimisesta johtuneen haavan. Vaihdoin hamsterilleni kesällä häkkiinsä kuivattua ruohoa, voisiko se aiheuttaa allergisen reaktion iholla? Mitä teen?
Ihottumaa?
annakaisa97
4
483
Vastaukset
Veikkaan ulkoloisia, allergiakin on mahdollista, mutta silloin aiheuttaja on luultavimmin ruoka-aine.
- Giraffe
Kannataisi ehkä viedä lääkäriin? :)
- ...........
--------------------
- Anonyymi
Mitä teit kun huomasit hamsterisi haavat? Minunkin hamsterini on tällä hetkellä tehnyt itselleen haavoja ja luultavasti johtuu juuri raapimisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1062981Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1542106IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632072Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al381749- 1461430
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624986- 99880
- 50744
- 77723
- 55707