Elikkäs oon jonkin aikaa seuraillut pian 3 vuotiasta roborovski urostani, jonka karva on selän kohdalta alkanut lähteä. Hamsteri raapii itseään jatkuvasti, ja nyt olen huomannut siinä jo raapimisesta johtuneen haavan. Vaihdoin hamsterilleni kesällä häkkiinsä kuivattua ruohoa, voisiko se aiheuttaa allergisen reaktion iholla? Mitä teen?
Vastaukset 4
Veikkaan ulkoloisia, allergiakin on mahdollista, mutta silloin aiheuttaja on luultavimmin ruoka-aine.
- Giraffe
Kannataisi ehkä viedä lääkäriin? :)
- ...........
--------------------
- Anonyymi
Mitä teit kun huomasit hamsterisi haavat? Minunkin hamsterini on tällä hetkellä tehnyt itselleen haavoja ja luultavasti johtuu juuri raapimisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741234
- 721149
- 74999
- 95879
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois255796- 49757
- 27695
- 54666
- 72659
- 40600