Elikkäs oon jonkin aikaa seuraillut pian 3 vuotiasta roborovski urostani, jonka karva on selän kohdalta alkanut lähteä. Hamsteri raapii itseään jatkuvasti, ja nyt olen huomannut siinä jo raapimisesta johtuneen haavan. Vaihdoin hamsterilleni kesällä häkkiinsä kuivattua ruohoa, voisiko se aiheuttaa allergisen reaktion iholla? Mitä teen?
Ihottumaa?
annakaisa97
4
534
Vastaukset
Veikkaan ulkoloisia, allergiakin on mahdollista, mutta silloin aiheuttaja on luultavimmin ruoka-aine.
- Giraffe
Kannataisi ehkä viedä lääkäriin? :)
- ...........
--------------------
- Anonyymi
Mitä teit kun huomasit hamsterisi haavat? Minunkin hamsterini on tällä hetkellä tehnyt itselleen haavoja ja luultavasti johtuu juuri raapimisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60834
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111793- 46670
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla223649- 44579
- 55546
- 76533
- 22526
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k91520Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37500