Olen miettinyt voittajaehdokkaikseni Andea tai Annaa. Eilinen ratkaisi pisteet Annan hyväksi. Ande on tosikkomainen ja herkkähipiäinen jankuttaja.
Muistelin lippuepisodia ja nyt taas jaksoi loukkaantua ja jauhaa jauhamistaan kun tuli nimetyksi huonona aamuherääjänä ja nikotiiniriippuvaisimpana.
Kyllä voittajalla pitää olla huumorintajua, eikä olla turhanvalittaja!
Anna on kilti, ystävällinen, huumorintajuinen ja varikkäämpi persoona kuin Ande!
Pisteeni siis Annalle:)
Ande on
11
332
Vastaukset
- tosikko..;)
Ai äänestyspojot pitää tääl perusteella...=)....no juu värikäs ja outo persoona on Anna...sitä ei voi kieltää...toisten pitää kertoo Annalla aina asiat moneen kertaan et toinen ymmärtää...huumorintajusta ny tiiä...miusta se on nämä viimeiset pvät osallistunu läyhäämään muita ton läyhäporukan kans...ja ihannoi Jonathania tavasta provota muita...mut silti vaikka o nuin värikäs immeinen jätän pisteeni sille antamati...ja annan pisteeni mielummin Andtelle se on siellä tehny voittonsa eteen töitäki...toisin ku nää makoilijat..=)
- Bbkatsoja nro 100
Olen samaa mieltä siinä, että Andte on todella tehnyt TÖITÄ voittonsa eteen, esimerkkinä operaatio Syysmyrsky näin alkuun.
- Minäpä tiedän
Ite oot raskas pettymys meille kaikille. Anna ei ole penaalin terävin kynä ja laiska. Toivon hartaasti, että ei voita. Käsi vatkaa suun edessä, panikoi ja hörhöää yhyhyhyyy..... Kaikenlaisia niitä vielä on. Anna valikoitunut taloon just siksi kun on niin hörhö ja erottuu siksi porukasta.
- Höpölöpö
Yes anna voittoon iloinen hyväntahtoinen ja huumorintajuinen
- yyyhyyyyyh
yjyyy yyyh. Näin hyväntahtoinen
- Ei ääntä Annalle
Anna on ollut mun suosikki alusta asti mutta nyt hän on osoittautunut vääräksi valinnaksi. Annan halusi viettää loppuajan talossa sellaisten henkilöiden kanssa jotka ovat hänen kaltaisiaan ja valitsi Jonathanin ja Jennan. Nyt Anna palvoo Jonathania joka asiassa ja matkii Jennaa. Anna irvistelee ja käyttäytyy kummallisesti, ihan pöhkösti.
- Hissukka Andte
Andte on herkkähipiäinen hissukka. Ei voittaja.
- Siispä Andte
Minullakin oli Andte ja Anna suosikkeina mutta nyt pitemmän korren vie Andte koska Annasta paljastui viime metreillä ilkeä Jonathanin peesaaja ja kun mietin Annan käytöstä aiemmin niin sehän on nauranut muiden mukana kun esim Tuulikkia kiusattiin. Anna on hiljaisesti hyväksynyt tämän ivailun ja kiusaamisen.
- Bbkatsojanro 100
Minun suosikki (vaikkakin hiljainen mutta aito) alusta saakka on ollut Ande. Epäilen vahvasti että voittaa. Voin toki olla väärässäkin :-)
- suosikkki
Ehdottomasti andte voittoon... :)
- Epäilen vahvasti
Epäilen vahvasti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2292987Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell111679Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.61357- 1031216
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1271194- 751127
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531042Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581025Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717947- 135932