mitä pitäisi tehdä ostin kyseisen näytönohjaimen pari päivää sitten asensin sen pci expersväylään niin kuvaa ei tuu näyttöön montori sanoo koko ajan ei singaalia?
GTX 660
7
248
Vastaukset
- fgdsgdf
http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=03G-P4-2667-KR
"
Minimum of a 450 Watt power supply.
An available 6-pin PCI-E power connector "
Onko noi asiat kunnossa ja virtajohto kiinni näytöohjaimessa? on kunnossa
- lärare
Tukeekohan emolevy kyseistä näytönohjainta?
mulle sanottiin että sen pitäis käydä pci expers väylään mulla on emolevy p5q turbo
mulla on 500w virtalähde
- l_l
Kannattaa kokeilla toista johtoa tai virtalähdettä jos on mahdollista. Itselläni oli MSI GTX 660 Twin Froz III ja sen kanssa oli sama ongelma. Vika pitäisi olla virtalähteessä eikä yhteensopivuudessa.
- fdsafdsa
1) katso että virtalähteeltä korttiin menee se erillinen ja vaadittu virtajohto (6-pinninen liitin muistaakseni) (ja onhan johdon toinen pää VARMASTI virtalähteessä kiinni)
2) Olethan siirtänyt näytön kaapelin lähtemään GTX660-kortista, ettei se ole yhä liitetty integroidun näytönohjaimen lähtöön. GTX660 lähtö on vaakasuorassa, integroitu pystysuorassa.
3) tarkasta että bios-asetuksissa on sellainen päällä, että näytönohjain valitaan joko automaattisesti (yleensä tällöin erillinen näytönohjain on etusijalla jos sellainen on asennettu) tai sitten että se on ylipäätään valittu. Voi riittää jos valitsee että integroitu on disabloitu.
4) kokeile eri portteja (GTX660:ssä on tietty useita lähtöjä, joten kokeile muita lähtöjä, kuva tulee yhdestä niistä, ei voi tietää mistä jos vaikka asetuksissa on jotain outoa
5) Onko näytössä väärä sisäänmeno kytketty aktiiviseksi?
6) Oletko asettanut ruudun hertsiluvun tai resoluution niin korkeaksi, ettei näyttö pysty toistamaan sitä?
7) Onko ajurit asennettu (kuvan pitäisi näkyä kyllä ilmankin)
8) Minkä merkkinen virtalähde sinulla on? Jos se on joku surkeimmista surkein, voi olla ettei sen amppeerit riitä. Pitäisin tätä kuitenkin epätodennäköisenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2317856
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s455440- 594842
- 763547
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1523281Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko162045Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗322031- 311859
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹451738- 391697