Hurghadan Hilton?

Gera

Onko kenelläkään kokemuksia? Lähdössä perhe, jossa nuoret aikuiset lapset, joten emme kaipaa lapsi-vinkkejä. Emme ottaneet All-inclusivea. Egyptissä aamupalathan ovat melkoisen runsaita.
Olemme vierailleet vuosia sitten Makadi Bayssa, mutta nyt siis valitsimme Hilton Hurghada Resortin rannalta. Sattuuko lähistöllä nykysin olemaan esim. ostoskeskus? Löytyykö paikallisten järjestämiä retkiä Luxoriin vai tavis-bussillako pääsee?
Onko antaa esimerkkejä nykyisistä hinnoista?

16

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sääski

      Hei
      Hotellinne on hyvä.

      Tässä on suomalais-egyptiläinen matkanjärjestäjä.

      Katso hänen nettisivunsa

      www.mohamedisokarhu.com

      Mohalle voit laittaa viestiä vaikka jo Suomesta. Oikeat hinnat ja hyvä palvelu. Suosittelen jo edellisellä kerroilla tutustuin ja ostimme häneltä. Olemme lähdössä juuri tiistaina 2.12 ja olemme tilanneet häneltä kuljetuksen hotelliin.

    • sääski

      Hei
      Olemme vierailleet useasti tuolla alueella. Isoon ostoskeskukseen on matkaa noin 4 km, mutta paikalliset yleiset kulkuneuvot ovat usein täysiä pikkubusseja JallaJalloja.

      Suosittelen teitäkin katsomaan oheista nettisivua tai soittamaan suoraan Mohamedille. Hän on Suomen - ja Egyptin kansalainen ja järjestää kaikkea.Hän vie teidät turvallisesti isoon länsimaiseen ostoskeskukseen. Tietää paikat ja hinnat. Retkien hinnat selviävät tuolta nettisivuiltakin.
      Mohamed on itse syntynyt Luxorissa ja järjestää sinne myös matkoja.

      www.mohamedisokarhu.com

      Hyvää matkaa

      • Gera

        Kiitokset!
        Taidanpa ottaa yhteyttä Mohammediin juurikin lentokenttäkuljetusten kohdalla. Kauppakeskukset eivät juuri kiinnosta, mutta Luxor!


      • Tervetuloa mh.
        Gera kirjoitti:

        Kiitokset!
        Taidanpa ottaa yhteyttä Mohammediin juurikin lentokenttäkuljetusten kohdalla. Kauppakeskukset eivät juuri kiinnosta, mutta Luxor!

        Luxorin matka toteutetaan torstaisin tai sopimuksen mukaan muunakin päivänä.

        Ohjelmassa on Kuningattaren laaksa, Karnakin temppelit, Memnonin kolossit.
        Sisältyy suomenkielinen paikallisopas, sisäänpääsymaksut. Lounas ja vierailu papyrys- ja kivitehtaalla.
        Lähtiämäärästä riippuen matka tehdään 6 hengen autolla tai 14 hengen Minibussilla.


      • Gera
        Tervetuloa mh. kirjoitti:

        Luxorin matka toteutetaan torstaisin tai sopimuksen mukaan muunakin päivänä.

        Ohjelmassa on Kuningattaren laaksa, Karnakin temppelit, Memnonin kolossit.
        Sisältyy suomenkielinen paikallisopas, sisäänpääsymaksut. Lounas ja vierailu papyrys- ja kivitehtaalla.
        Lähtiämäärästä riippuen matka tehdään 6 hengen autolla tai 14 hengen Minibussilla.

        Hyvä, siis jouluviikolla torstaina 25.12.? Otan yhteyttä sähköpostitse, jos tämä pitää paikkansa. Lähtijöitä yksi.


    • vakavahko mainos

      Mohamedisokarhu on nyt Suomessa, sillä on täällä kaksi akkaa.

      Nauttii täällä sosiaaliturvaa eikä maksa puntaakaan veroja Egyptin valtiolle.

      Hänellä ei myöskään ole sinne rekisteröityä yritystä eikä siten myöskään minkäänlaisia vakuutuksia asiakkailleen. Jos tapaturma kohtaa hänen retkillään alkavat totaaliset vaikeudet.

      Varokaa tuota huijaria!

      • Gera

        Kateus vie kalatkin vesistä.
        Minua ei liikuta Mohamedin yksityisasiat. Juoruilu ei kiinnosta.
        Matkavakuutus on jo otettu.


      • Göran
        Gera kirjoitti:

        Kateus vie kalatkin vesistä.
        Minua ei liikuta Mohamedin yksityisasiat. Juoruilu ei kiinnosta.
        Matkavakuutus on jo otettu.

        On moraalisesti väärin olla liikesuhteessa mieheen jonka toiminta on laitonta.
        Kyllä matkanjärjestäjän täytyisi olla virallinen yritys.


      • Gera
        Göran kirjoitti:

        On moraalisesti väärin olla liikesuhteessa mieheen jonka toiminta on laitonta.
        Kyllä matkanjärjestäjän täytyisi olla virallinen yritys.

        Minua tuo ei liikuta. Jos löydät todisteet laittomasta toiminnasta niin laitahan linkki tänne. Älä usko pelkkiin kuulopuheisiin.


      • Parturi Hurghadassa

        Oikaisu
        Hän on täällä Hurghadassa missä minäkin eikä Suomessa. Täälläkin vain yksi egyptiläinen nainen. Ei nauti Suomen sosiaaliturvasta .
        Nimimerkin " vakavahko mainos" kannattaisi pysyä totuudessa kunnianloukkausta kirjoituksesi.
        Katso asiakkaiden palaute hänen nettisivuiltaan.


    • Göran

      Todistetaakka on Muhakarhun mainostajalla joka väittää tyypin olevan Suomalainen ja Egyptiläinen matkanjärjestäjä.

      Tällöin Hänen tietonsa pitäisi näkyä pakollisessa Suomalaisessa yritysrekisterissä. Eipä ole. Eli herra toimii täysin laittomasti. Jos hän hankkii Suomesta asiakkaita niin ilmiantaja voi tehdä hänestä halutessaan rikosilmoituksen.
      Rikosnimikkeenä aluksi voisi olla vaikka jatkettu törkeä veropetos. Maksimirangaistus on useita vuosia ehdotonta vankeutta.

      • Gera

        Älä innostu, Göran. Ota selvää asioista ennen kuin aloitat tietämisen.
        En jaksa tämän enempää tästä aiheesta. Ilmoita ihmeessä itse verottajalle epäilysi, jos niille on pohjaa.


      • EHDOTTAMASTI

        eHDOTTOMASTI bÖRANILLE USEAMPI VUOSI EHDOTONTA VANKEUTTA.


    • Göran

      Ok. Ongelma tietysti on että äijä pitää saada kiinni ennenkuin karkaa maasta.
      Mutta eiköhän se onnistu.

      • Parturit

        Göran
        "Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten" Lopetappa nyt tuo mustamaalaaminen vuositolkulla tällä Egypti palstalla. Menen vaikka töihin.
        Kateutta ja panhansuopaisuutta kaikki. Niinhän sinä olet täällä vannanut että eivät matkat ala Egyptiin vuosiin....ja mitenkäs on käynyt
        Kaksoiskansalaisuus saa ihmisellä olla ja Hurghadassa toimivan ei tarvitse olla suomen yritysrekisterissä.
        Mistä maasta pelkäät hänen karkaavan?
        Göran otappa itse yhteytta henkilökohtaisesti Mohamed Hashimiin. Yhteystiedot löytyvät nettisivuilta. Voit soittaa maksutta vaikka Viber puhelun. sitten voit itse kysyä kaikki mitkä sinua askarruttavat.

        Kiitos kuitenkin hyvin järjestetysta kaupunkikierroksesta. Palattu on 9.12


    • itsenäiset matkaajat

      Itsenäiset matkaajat.Hiltton on vanhassa kaupungissa kävelmme eilen sen ohitse eimikään kaunis kadulta katsottuna sisältä voi olla ruusu 15.1.2015.Muutamama satametriä eteenpäin sakkalan suuntaan on kolme azur ketjun hotellia tosi hyviä ja ihanat lakuunit olemme belair azurissa voi käyttää kaikkia hotellin palvelja.kuukausi oltu vaihdamme hotellia kuukauden välein.muhamet hyvä tyyppi kannattaa jututtaa .mutta tarkkana 5hotelli kuljetus ihan ok.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      132
      3144
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2981
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1936
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1579
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      984
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      890
    Aihe