Tarvitsisin näytönohjainta intelin e8400 3.16ghz prossun kaveriksi.Budjetti noin 80-100€
Näytönohjainta
5
253
Vastaukset
- +ööö2
Ostin tuolla rahalla kokonaisen uuden tietokoneen, näytöohjain tässä on nvidia gt630 tasoa.
http://www.fasttech.com/products/1110/10009888/1868400-quad-core-cortex-a17-android-4-4-kitkat-tv-box
Anrdoidille on paljon pelejä ja maksulliset edullisempia kuin Windowsille. myös android peleillä laitteistovaatimukset ovat järkevämpiä.
Meillä on myös nvidia 750ti ja erinomainen ohjain on.- näytönohjainta
Kiitos noista tiedoista kai.
Mulla on tuon prossun kaverina 4890, virtasyöppö ja uusimmat rajapinnat puuttuu, mutta hintaansa nähden (20-35€ käytettynä) erittäin tehokas.
BF4 yms menee, mutta aivan uusimmissa tulee vastaan sekä prossu (ydinten määrän takia), että myös näyttis kun ei tue viimeisimpiät DX:iä ja esim. Mantlea.
Uudempia ja vähävirtaisempia ja tehokkaampia näyttiksiä, esim. 6870 yms saa myös käytettynä halvalla, 45€ pintaan, sillä noistakin puuttuu Mantle.
80-100€ on yliammuttu hinta ellet meinaa siirtää sitä seuraavaan koneeseen. E8400 ei yksinkertaisesti riitä ydinten puolesta kaikkiin uusimpiin peleihin.- gr444
"E8400 ei yksinkertaisesti riitä ydinten puolesta kaikkiin uusimpiin peleihin. "
Paljon tulee olemaan peleja, joissa 2 ydintä riittää.Fiksu pelifirma,kuten Valve, ei ole niin tyhmä, että blokkaisi pois todella suuren markkinasegementin. gr444 kirjoitti:
"E8400 ei yksinkertaisesti riitä ydinten puolesta kaikkiin uusimpiin peleihin. "
Paljon tulee olemaan peleja, joissa 2 ydintä riittää.Fiksu pelifirma,kuten Valve, ei ole niin tyhmä, että blokkaisi pois todella suuren markkinasegementin.Joo, kyllä valtaosa peleistä toimii, mutta esim. tuo BF4 on aivan äärirajoilla, samoin varmasti uudemmat. Valtaosa vähänkin uudemmasta raudasta on 4-ytimisiä enemmän.
GTA4 taas on esim. paskasti optimoitu konsolikäännös, joka käyttää vain yhtä ydintä ja kellotaajuus ratkaisee, joten tälläiseen peliin E8400 on mitä loistavin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh523278Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli712606Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit602409- 942274
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412034Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö661675Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1331647Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j1731585Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.901570Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun3811512