Tämä palsta herättää suuren huolen. Täältä pitäisi viedä muutama kirjoittaja lujaa suljettuun hoitoon. Yötä päivää nukkumatta joku surkea ja sairas raukka jaksaa hokea samoja asioita kohteekseen ottamistaan politiikan henkilöistä. Harvoin kehotan yhteisöä apuun, mutta nyt on kyllä syytä saada näille tämän palstan kirjoittajille vaikka tahdonvastainen lähete hoitoon, voisiko lääkärit antaa vaikka henkilöllisyyden selvittämiseksi apua poliisilta. Nuo henkilöt ovat vakavasti sairaita ja heidän heitteillejättökin alkaa jo kohta olla rikos.
Sairas palsta
T. Kuusinen
28209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Voisiko ambulanssin lähettää suoraan kaupunginhallituksen kokoukseen?
Todellakin, onko olemassa jotain syytä sairaudelle? Ei pelkkiä oireita kannata hoitaa.
Kokoukseen kyllä, mutta se on vietävä toimituksen kautta kun salkku unohtui töihin.
Perzukilla on kiire.
T. Kuusinen on kuulemma lomalla Pitkästäniemestä. Ainakin kirjoittamansa jutun mukaan pitäisi olla ehdottomasti sisällä valvotuissa olosuhteissa
Ylläpidolle ja nettipoliisille tehty ilmoitus. Omaksi parhaaksesi.
Edellä mainitusta on tehtykin T. Kuusinen ilmoitus ylläpidolle ja nettipoliisille. Omaksi parhaakseni.
Kyllä heidät nykyään hyvin jo tunnetaan ja tiedetään. On vain niin, että pahimmat rienaajat ja aivopesijät ovat tämän ja kaikkien muiden palstojen ylläpito ja puolueen tai liiton oma nettipoliisi.
Kuvio on sama kaikilla paikkakunnilla ja kaikissa paikoissa - täysin tuntemattomat tollot tavikset puotipuksut, urheilujoukkueenjohtajat, nuorisotyöntekijät ja sosiaalitoimen luottoasiakkaat ovat omin luvin päättäneet ryhtyä poliiseiksi, syyttäjiksi, tuomareiksi.
Ja teloittajiksi.
Se on törkeä jatkettu valtiopetos.
Noin sitä taas yksi reipas avuntarvitsija ilmoittautui ihan vapaaehtoisesti, hyvä. Muutkin vaan rohkeasti esiin vaikka vähän aluksi pelottaisikin, kyllä se sitten lopulta helpottaa.
Taistelen länsimaiden Israilista, Lontoosta ja Washingtonista käsin johdettua maailmanherruutta vannovaa puolue-, liitto- ja jutkugangsterikoplaa vastaan kuin leijona. Pitävät kansallisvaltioita kuristusotteessaan ja uhkaavat täystuhonnalla (hitaamman tuhonnan lisäksi), mikäli joku arvostelee heitä, paikantaa heidät, selittää petoksen laajoille kansanryhmille ymmärrettävällä tavalla tai ei muutoin suostu matelemaan nöyränä edessään. Enkä edes tarvitse mitään apuvälineitä.
Vajaassa kymmenessä vuodessa olen selvittänyt koko hämmästyttävän laajan juonen ja petoksen juurta jaksaen alusta loppuun ja lopusta alkuun monissa eri maissa. Tiesin mitä ja miten te puuhaatte jo ennenkuin Snowden tuli julkisuuteen.
Heti kun ihmiset eivät suostu ennaltamääriteltyyn kohtaloonsa tai eivät halua jatkaa rikoksia ihmisyyttä vastaan, asialle voidaan ryhtyä tekemään jotakin.
Natsitouhua.
Huh, tänään on mennytkin ilmeisesti tuplasatsi keltaisia pillereitä...
Onneksi huomasit.
Ei se nyt enää ole kovin kummoinen salaisuus. Vaan agenda, jota ei ole massoille kommunikoitu tai se on esitetty täysin nurinkurisesti. Kansallisvaltiot tyhjennetään samalla tavoin kuin Hesa tyhjensi aikoinaan maaseudun.
Jäljelle jää haudanryöstäjät. Ja uudet värikkäät hallintoalamaiset.
Toimintaa koordinoidaan täysin suvereenisti Lontoosta ja New Yorkista. Etenkin juuri täältä löytyy kaikenlaisia liittopösilöitä ja muita helppoheikkejä tai moraalisesti arveluttavia tehtävään.
Oot muuton täysin väärässä!
Tätä systeemiä johdetaan Moskovan politrukkien komennossa.
Niitä vihaamiasi juutalaisia on sielläkin. Kohta kasakat rientää tänne auttamaan
täällä eläviä venäläislapsia joita suomalaiset sossutädit keräilevät huostaan
juopoilta vanhemmiltaan.
Tosi on!
Kyse ei ole vihasta. Vaan hengissä selviytymisestä. Käynnissä on kansojen, kansallisvaltioiden ja kulttuurien selviytymiskamppailu, jollaista ei ole nähty ennen.
Sota ilman laukaustenvaihtoa (vielä).
Sotaa käydään psykologisesti, taloudellisesti, elektronisesti ja kemiallisesti.
Sama aiheutti aikoinaan kiinassa boksarikapinan.
Kyllähän tämä palsta jostain kertoo?
Täysin suvereenia valtaa käyttää kaikissa länsimaissa sossujen, jutkujen ja vapaamutskujen puolisalainen yhtymä. Se tekee käytännössä mitä huvittaa. Kaikki pesät on miehitetty ja naisitettu. Touhu on paljon hullumpaa ja laajempaa ja kattavampaa kuin äkkiä voisi arvata.
Ovat hiljaisessa sodassa.
Hieman joutuvat vielä olemaan varuillaan, jos jostain kuitenkin kuin ihmeen kaupalla vielä ponnahtaisi jokin yllättävä kivikova oppositio. Eivät siksi voi vielä aivan avoimeen sotaan ryhtyä. Vaan lienee vain ajan kysymys.
Siksi täällä ei ole enää mitään - se on tämän hiljaisen sodan seuraus.
Sitä on kestänyt jo vuosikaudet - sota humanismia vastaan.
Natsitouhua
Sitähän se juuri on. Sossunatseille joudutaan lopulta tekemään tarjous, josta ne eivät voi kieltäytyä - joko he lopettaa aloittamansa sodan ehdoitta.
Tai he katoavat maan päältä ja muuttuvat maan tomuksi nestekaasulla toimivissa kaasukammioissa.
Valinta on täysin sossunatsien oma valinta.
Sotaan ei voi lähteä ilman pelkoa siitä, että joku toinen sen lopettaa.
ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ TOTA JOO
Mitä täällä öriset. Painuhan hemmettiin. Takaisin tulolla ei ole kiire.
Nuorisomakuu toimii!!!!!
Eihän tätä palstaa voi lukea kahta riviä edemmäksi vailla sanaa persu.
Mitä iniset, persu?
Toista oli joskus ennen,
nyt ei muutosta missään
päivienkään mennen.
Ei löydy täältä mitään
hämeenlinnasta tuttua,
avaukset aina vaan
tätä sekopäistä suttua.
päivästä toiseen samaa.
Kirjoitellaan päät täys viinaa
ja muutakin kamaa.
Sekaisin kun on pää, niin
keskustelupalstan tasohan
on just tää,
Lataamoon, ei enää mahdu,
ei siis mitään mahdollisuutta.
Ellei tänne saada pian hoitolaa
uutta.
Saisi edes jokusen hoitoon
ja tietokoneita ei annettais
mukaan
Nämä hörhöt täältä, joiden
juttuja ei jaksa enää kukaan.
Demareilla vintit pimeet
Suuttuessa äänet kimeet
Onneksi on Miekkalinna
jos täysin palaa pinna