Kik Messenger ei toimi

Viimeinen Lumia?

Olen käyttänyt kikkiä kohta pari vuotta lumiallani. Se on tähän mennessä toiminut ihan ok, vaikka välillä viestit on tulleet myöhässä ja ilman ilmoitusta jne. Viime aikoina sovellus ei enää edes näytä/lähtetä viestejä! Viimeinen on päivitys tullut joskus 2012 helmikuussa..

Onko muilla sama ongelma? Toimiiko Kik androidilla ja iphonella? Onkohan mahdollista lähettää minnekkään palautetta, vai kiinnostaako sovelluksen toiminta edes ketään kehittäjää?

Alkanut ärsyttämään tämä lumian sovellusten heikko taso..

7

4313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ycycycuc

      Kyse on siitä, että kik on menneen talven juttuja ja se tulee loppumaan lähiaikoina, koska vain pöljät käyttävät sitä.

      • l520

        Androidin kik mitä nyt tabletistani tarkistin päivitetty viimeks 5.11.2014 joten ihan voimissaan tuntuu olevan


      • Anonyymi

        lol


    • tupajumi2

      Lumia920 ja eilen lakkasi toimimasta aloittajan kuvaamalla tavalla! Yrittänyt poistaa ladata uudelleen, vaihtaa salasanaa ja heittää volttia.. Ei niin mikään auta, eikä toimi! Laitoin jo arvostelua ja ilmoitin microsoftille heikosta sovelluksesta.

      • Laglgalag

        Sama juttu.. lähettäkää kaikki muutkin palautetta surkeesta sovelluksesta!


    • Anonyymi

      Mitenkähän korjaisin kikiä nyt uusien kontaktien luonti ei onnistu kun kaikki haut tulee timed out username searchilla?

      • Anonyymi

        Nyt sulla on vaikeampi pitää yhteyksiä niihin jotka kertoo mihin sun pitää tulla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11471
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      356
      7833
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      2654
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      95
      2185
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      140
      2056
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1611
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1251
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      52
      1054
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      898
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe