Onko se kuinka vaikea. meneekö läpi ku lukee oppaat läpi ja kertailee asioita olen ollut lintumetsällä mukana..ps.pistäkää alle miten teillä meni pääsittekö läpi ja monella virheellä.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos kurssin käy niin pitää olla melko idiootti jos ei läpi mene.
Aika karkeasti sanottu tuo "idiootti"jos tutkintoa yrittää joku 12vuotias nuori. Monesti nuoret on sata kertaa fiksumpia kuin keski iän ylittäneet kalja ukot jotka sotkee kaikki metsästys seuran asiat. Nuorille tulisi muutenkin järjestää mahdollisuus olla metsällä keskenään ilman lihaosuuksista tappelevia eläkeläis ukkoja.
Ite olin 11 ku läpäisin 1 virheellä enkä mikään proffa ollu sillon enkä ole nytkään.
Miten olit lukenut?
Opukset about 5 kertaa läpi ja kävin kurssin. Otin varman päälle!
Itse olen 14 ja jävin kurssin enkä päässyt silti läpi mutta kylläse meni sillä 4 kerralla läpi :D mutta en tiedä että onko toi idiootti nyt hyvä sana kun onhan siinä onhan siinä ihan pirusti kysymyksiä ja vaan 8 saa mennä väärin
Oppaat pitää lukea ja asiat omaksua.
Olen pannut merkille että ne jotka ovat asiasta kiinnostuneita, seurailevat alan lehtia.
Ja ennen kaikkea jos on vanhenpien mukana oppimassa tulee useimmista asioista selvää itsestään.
Siispä nuoret mukaan metsäretkille.
Tässäpä pojulle luettavaa. Tutustu huolellisesti, jotta ymmärrät asiasta jotain:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8225569
Et kai sä polonen luule että kukaan muu noita lukee ku sinä???
läpi meni ja kävin kurssinkin ja se auttoi aika paljon:)