Joutuiko Jussi maksamaan sopimusrikkomuksesta? Kun mölisi salassapidettäviä tietoja julkisuuteen. Finaaliin häneltä estettin pääsy. Sekä ensikauden SECOND CHANGE BB-formaattiin.
Taisi kettusta ketuttaa, kun putosi ensimmäisenä. Vaikka kovasti oli ekalla viikolla jo finaalissa menossa poika. Noin voi käydä kun lähtee soitellen sotaan, kuten monella on tapana. Esim esiintyä muita huomattavasti älykkäämpänä, vaikka ei edes mensan jäsenyys irtoa. Samaan pakettiin kun vielä laitetaan suu joka kehuu olevansa Messin ja Maradonan sekoitus taidoiltaan jalkapallossa, vaikka todellisuudessa ei yllä edes nelos divari tasolle. Hengästyy jopa syödessä.
JUSSI KETTUNEN, KEMI
10
2380
Vastaukset
- LaihdutaTalossaLOL
Edustavaa pukeentua pari kokoa liian pieniin vaatteisiin.
- FC Va Sik Ka
Ko. Henkilö ei tule esiintymään missään tv formaatissa lähi vuosina.
- teki miehen työn
Näin sitä rehellisyydestä palkitaan.
Pointsit Jussille.
Formaatti on täysin paska ja minä en ainakaan aio katsoa mitään vanhoja kusipäitä jälleen vittuilemassa toisilleen talossa. - poks3
teki miehen työn kirjoitti:
Näin sitä rehellisyydestä palkitaan.
Pointsit Jussille.
Formaatti on täysin paska ja minä en ainakaan aio katsoa mitään vanhoja kusipäitä jälleen vittuilemassa toisilleen talossa.Se on sinun menetyksesi.
- kiero klanipää
Tuottaja Räisäsen suututtamisesta saa aina pisteitä, myös Jussi nyt.
- FC Kemin Vasikka
Jussi Kettunen otti sitte sellaisen maineen itselleen jonka kerran saa, niin sitä kantaa aina. Joissakin piireissä tuollaisista henkilöistä käytetään termiä vasikka.
Tyyppi allekirjoitti salassapitosopimuksen. Ei pärjännyt kilpailussa. Poistettiin talosta. Niin sitten hänen piti saada tuollaisella säälittävällä tavalla huoniota.
Huomiota sai. Myös sellaista ettei kukaan luota häneen enään. Eikä hänellä ole mitään asiaa enää televisioon! Tietyissä piireissä Jussi pelaakin jo naisten fudista. Luotot mennyt tyyppiin!
Sai tasan mitä tilasi!- tilausduunia
no mutta sehän on kivaa jos sinä luotat tuotannon touhuihin. minä en ainakaan luota.
minusta on ihan mukavaa että joku antaa tuotannolle sitä mitä se on tilannut. - CP KEMi
tilausduunia kirjoitti:
no mutta sehän on kivaa jos sinä luotat tuotannon touhuihin. minä en ainakaan luota.
minusta on ihan mukavaa että joku antaa tuotannolle sitä mitä se on tilannut.Mitä "luottamista" sinulla on tuotannon suhteen? :D Miksi KUKAAN aikaisempi BB-kauden asukas ei ulise täällä siviilissä BB-talon asioista ja siellä olostaan asioita jotka kuuluvat salassapidon piiriin? Vasta 10-vuotta formaattia tahkottu, niin kemin jussi kun ei pärjää, niin silloin pitää hieman kiukutella kun ei mene edes vedot kohilleen.
- Jussi<<<<333
CP KEMi kirjoitti:
Mitä "luottamista" sinulla on tuotannon suhteen? :D Miksi KUKAAN aikaisempi BB-kauden asukas ei ulise täällä siviilissä BB-talon asioista ja siellä olostaan asioita jotka kuuluvat salassapidon piiriin? Vasta 10-vuotta formaattia tahkottu, niin kemin jussi kun ei pärjää, niin silloin pitää hieman kiukutella kun ei mene edes vedot kohilleen.
Jussille 10 pistettä. Saisi löytyä muitakin rohkeita veikkoja jotka paljastaisivat mätäpesäkkeen saloja.
- €iM€nsaJuSSiK€Mi
Jussi<<<<333 kirjoitti:
Jussille 10 pistettä. Saisi löytyä muitakin rohkeita veikkoja jotka paljastaisivat mätäpesäkkeen saloja.
Joo. Vaikka jotain valtionsalaisuuksia vaikka. Suoraan paljastuksia supon arkistosta jopa. Kertoilis Jussi omista asioistansa vaan. Vai onko niissä taikka siinä mtn kerrottavaa? Kuka sitä enää uskoisi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360