VITUN TROKARIT!!!

Myöhäinen Lintu

Mulla kyllä vituttaa suuresti se, että ihmiset ovat niin royhkeitä sikoja kun tullaan rahanhankkimiseen.
Oletko yrittänyt ostaa konserttilippuja, mutta konsertti olikin loppuunmyyty. Sitten nettikirpputoreilla kyseisiin konsertteihin tulvii lippuja eri myyjiltä, jotka myyvät näitä ilmavin hinnoin.
Itse yritin juuri ostaa itselleni ja tyttöystävälleni liput ensikesän One Directionin Olympiastadion -konserttiin. mutta näyttää siltä että aikaiset trokarilinnut ovatkin jo popsineet madot poskiinsa.
Ihmiset ovat fiksuja, mutta sikoja. Toivottavasti löydän vielä liput mulle ja mun rakkaalle 1D -fanille. :)

1

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keikkatiketit

      Kannattaisiko sinunkin harkita trokaamista. Olisi liput joka keikalle. Ja rahaa sen verran että ei tarvitse valittaa. Itse tienaan lipunmyynnillä noin 2000-3000€ kuussa. Annan sinulle joululahjaksi kaksi lipuaa kyseiselle keikalle. Pääset pokakaverisi kanssa keikalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5070
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4582
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4509
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      296
      1727
    5. 90
      1394
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      79
      1344
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    8. 306
      1025
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      940
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      840
    Aihe