Keuruun Sähkö

Mikä kumma siinä on kun sähkökatkot on monena aamuna 6.00-7.00
pappilanniemessä juuri siihen aikaan, pitää lähteä töihin?
Onko tämä sitä paikallista palvelua?
14940
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Niin on aika ihme. missä taito johtaa töitä?

Äänestä

Hei entinen asiakas. Mitä se sinulle kuuluu, vaikka Pappilanniemessä on sähkökatko.Ethän sinä edes asu Pappilanniemessä. Haluat vain mollata Keuruun Sähköä. Pidä huoli omista propuistas!

Äänestä

Keuruun sähkössä on kyllä hyvinkin paljon mollattavaa.

Äänestä
  • ...ja paljon on mollaajia jotka eivät tiedä tosiasioita edes...

    Äänestä

Toivotaan,että virtaa riittäisi pimeyteen,että edes jouluvalot loistaisivat.Onkos muut jo alottanut jouluvalmistelut,minäpä alotin niin ei tuu niin kauhia kiirus sitten.Millos se jouluavaus on keskustassa?

Äänestä

Jokohan se TJ on saatu aisoihin? Omanedun vaalijoita koko kylä on täynnä.

Äänestä

Ja nyt odotellaan sitten TJ:n kostoa!!! vai joko heittää sutimisen eston pois päältä, lyö pienempää pykälää silmään ja poistuu paikalta!

Äänestä

Siirtomaksut karanneet käsistä, ja osakkeen omistajat irvistelevät, "siinähän kuluttajat maksaa meidän hyvinvoinnin". Se on nähty ainakin keuruulla, eivätkä edes häpeä. No oma napa tärkeempi kuin hyvä asiakas. Kuinka monta taloutta ostaa sahkön muilta toimittajilta kun pitävät niin kovaa hintaa. Saman kokoinen asunto naapurin kanssa ja melkein samat kodinkoneet. Toisella sähkö muualta ja lsähkölasku melkein 20 ekee halvempi, kulutus lähes sama. Siirtomaksu kalliimpi kuin sähkölasku

Äänestä
  • Nyt+neljä+vuotta+myöhemmin+tilanne+on+sama+eli+siirtomaksut+nousevat+tällä+kertaa+reilun+4+%.+Yhtiö+perustelee+monisanaisesti+mutta+ne+eivät+vakuuta+tavallista+kuluttajaa,+joka+ei+voi+sähkönsiirtoa+kilpailuttaa+koska+paikallisella+yhtiöllä+on+omalla+alueellaan+siirron+monopoli.+Vaikka+yhtiön+hallituksessa+on+useita+kaupunginvaltuutettuja,+niin+heidän+talousosaamisen+kanssa+on+niin+ja+näin.+Hallitus+on+siis+toimitusjohtajan+vietävissä+ja+ohjailtavissa+haluamaansa+suuntaan+ja+voihan+olla,+että+kaupungintalolta+on+käsky+käynyt+hintojen+nostoon+ja+hallitus+tekee+kuten+käsketään.+Onkin+hyvä+pohtia+kuka+on+se+taho,+joka+käyttää+omistajan+ääni-+ja+päätösvaltaa+yhtiökokouksessa.+Onko+se+kaupunginjohtaja,+-hallituksen+pj,+-valtuuston+pj+vai+kuka?+Koska+kaupunki+on+selvästi+suurin+omistaja+ja+voi+yksin+päättää+oikeastaan+kaikesta,+niin+senhän+pitisi+olla+kaupunkilaisten+asialla+mutta+vaikutta+siltä,+että+yhtiötä+käytetään+piiloverotuksen+välineenä.

    Äänestä

Tässä kuuln Megan persuilta taannoin maksusta...
Lieneekö tottakaan?
Oli kuulemma ettei ollut edes virta päällä(katkaisin 0 ssa) ollut mökillään, kun ei kuntonsa takia voinut mökkeillä...
Kuitenkin sähköyhtiö lähettää laskuja "Sähkön siirrosta" kysymys oli että mistä "Sähkönsiirrosta" ???????
vai onko nimi väärä ? pitäisi olla vaikka verkkomaksu?

Äänestä

Kyllähän sitä sähkön siirtoo tapahtuu jatkuvasti,seuraa liikennettä siellä on autoja liikkeellä kylessä lukee KEURUUN SÄHKÖ.Ja kalliinman sortin vehkeillä liikutaa,huomaa että rahalla leuhkitaa.Siten vielä on liikennettä eestaa niin maan perusteelisesti,taidetaan hakee varastolta ensin pultti ja siten rikka.Kyllä sitä ajamista riittää ja syrjäkyliltä poistutaan heti kun päiväkahvit on juotu,tai täytyy keskustan paareihin keritä sumpille tarpeeksi ajoissa.Törkeetä rahastusta koko sähkön siirto,maksut on nousseet suorastaan sietämättömiksi.Ja maksat jatkuvasti siirrosta vaikka te käyttäisi ollenkaanmuulloin kun kesäkautena jääkaapi käytössä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entinen asiakas kirjoitti:

Mikä kumma siinä on kun sähkökatkot on monena aamuna 6.00-7.00
pappilanniemessä juuri siihen aikaan, pitää lähteä töihin?
Onko tämä sitä paikallista palvelua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu