Huomenta. Saatko tuntumaa minun tulevaisuuteen? nyt olisi aikaa panostaa "omaan elämään", kun lapset muuttivat pois,aloittaakseen omat perhe-elämän kuvionsa, jäi aika tyhjä ja tarpeeton olo. Jouluna vasta heidät taas tapaan, pitkien matkojen vuoksi näen harvemmin.
Saatko tähän jotain muutosta, siis minun elämääni? luen,kirjoitan,neulon,lenkkeilen, mutta syli on tyhjää täynnä.
Sagamar7
1
171
Vastaukset
Sinun tulisi lähteä vähän kotioloista pois nyt ja "etsimään miehiä", kyllä niitä on mutta eivät he kotia tule! Harvemmin lekkipolullakaan sellaisia tapaa. Olet vielä vähän omissa oloissasi, sen takia sanon tämän. Sen sijaan kuin valitset aina yksinäisyyden, menet hiljalleen tämän vaiheen ohi. Tarvitset hankkia huomiota osaksesi, tehdä siihen työtä, käyttää tilanteita hyväksesi ja ajatella vähän enemmän itseäsi; haluatko tätä miestä vai et. Tulet lopulta siihen pisteeseen ettet enää odota kun näet ettei mitään tapahdu. Tulet lopulta löytämään rakkauden, ei syytä huoleen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site555902Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714735Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422099Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41319En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229