Sagamar7

Tyhjä syli

Huomenta. Saatko tuntumaa minun tulevaisuuteen? nyt olisi aikaa panostaa "omaan elämään", kun lapset muuttivat pois,aloittaakseen omat perhe-elämän kuvionsa, jäi aika tyhjä ja tarpeeton olo. Jouluna vasta heidät taas tapaan, pitkien matkojen vuoksi näen harvemmin.
Saatko tähän jotain muutosta, siis minun elämääni? luen,kirjoitan,neulon,lenkkeilen, mutta syli on tyhjää täynnä.

1

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinun tulisi lähteä vähän kotioloista pois nyt ja "etsimään miehiä", kyllä niitä on mutta eivät he kotia tule! Harvemmin lekkipolullakaan sellaisia tapaa. Olet vielä vähän omissa oloissasi, sen takia sanon tämän. Sen sijaan kuin valitset aina yksinäisyyden, menet hiljalleen tämän vaiheen ohi. Tarvitset hankkia huomiota osaksesi, tehdä siihen työtä, käyttää tilanteita hyväksesi ja ajatella vähän enemmän itseäsi; haluatko tätä miestä vai et. Tulet lopulta siihen pisteeseen ettet enää odota kun näet ettei mitään tapahdu. Tulet lopulta löytämään rakkauden, ei syytä huoleen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4493
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1749
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1440
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1140
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1072
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1060
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1039
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      142
      990
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      104
      957
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      944
    Aihe