Huomenta. Saatko tuntumaa minun tulevaisuuteen? nyt olisi aikaa panostaa "omaan elämään", kun lapset muuttivat pois,aloittaakseen omat perhe-elämän kuvionsa, jäi aika tyhjä ja tarpeeton olo. Jouluna vasta heidät taas tapaan, pitkien matkojen vuoksi näen harvemmin.
Saatko tähän jotain muutosta, siis minun elämääni? luen,kirjoitan,neulon,lenkkeilen, mutta syli on tyhjää täynnä.
Sagamar7
1
181
Vastaukset
Sinun tulisi lähteä vähän kotioloista pois nyt ja "etsimään miehiä", kyllä niitä on mutta eivät he kotia tule! Harvemmin lekkipolullakaan sellaisia tapaa. Olet vielä vähän omissa oloissasi, sen takia sanon tämän. Sen sijaan kuin valitset aina yksinäisyyden, menet hiljalleen tämän vaiheen ohi. Tarvitset hankkia huomiota osaksesi, tehdä siihen työtä, käyttää tilanteita hyväksesi ja ajatella vähän enemmän itseäsi; haluatko tätä miestä vai et. Tulet lopulta siihen pisteeseen ettet enää odota kun näet ettei mitään tapahdu. Tulet lopulta löytämään rakkauden, ei syytä huoleen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237563Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986206Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1164328- 1554254
- 1632011
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain511979Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.521937- 661923
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1461805- 451604