talliinan hostelit

kesämatkustaja 2014

onks kellään kokemuksia hostellit Tallinnasta? Kävimme lähellä satamaa Hostel 16e hostel. Eka yö oli hiljainen mutta toinen yö vaihtui asukkaita ja oli sietämätöntä olla seinänapuri. Koko yö ne soitti musaa ja huusi vaikka hiljsuus oli klo 23-7. Tupakoiti oli huonessa kielletty, mutta ihmiset ei välittänyt siitä mitenkkän sakko oli 3000e. En sosittelleen siistä. Muuten oli hyvää asiakaspalvelua ja meininki ok. Onks kellään kokemuksia.

1

164

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joo menen uudestaan

      Tabinoya hostel aivan vanhan kaupungin keskustassa on tosi kiva! Hiljainen, lämmin huone ja mukavat sängyt, aamiaismurot ja kahvi ym.sisältyvät hintaan. Jyrkät portaat, eli sopii vain hyväjalkaisille. Meillä oli 3h huone ja ikkunasta kiva näkymä alas kadulle.
      Saunamahdollisuus (4e/h) ja suihkut ja vessa yhteiset muiden asukkaiden kanssa. Erittäin ystävällinen ja avulias japanilaismies respassa - todella mukava kokemus ja oltiin ensimmäistä kertaa hostellissa hotellin sijaan. Mukana oli 10v.lapsi ja ihan hyvin sujui kaikki! Suosittelen, jos ei kaipaa bailaamista nukkumisen sijaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      200
      6351
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      66
      4793
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      100
      4613
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      80
      4361
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      97
      2801
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2235
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1727
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1644
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      58
      1617
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      49
      1443
    Aihe