Lappalaiset äänesti sitä Andtea Jonathan sai vain 3,5 prosenttia
Lappalaiset äänesti
12
267
Vastaukset
- Ei se niin voi mennä
Mä luulen että sillä Andtella on tukijoita. Miten ihmeessä muuten voi olla ylipäätään mahdollista että Jonathan sai vain 3,5 prosenttia äänistä.
- Jonatan on perseestä
Tuotanto manipuloi tuloksia. Jonathan ei ole millään voinut saada noin monta prosenttia. Samaten Jennan prosentit olivat päin persettä.
Kaksi inhotuinta asukasta olisivat pudonneet jo viikkoa aiemmin ellei ahne tuotanto rahanhimo silmissään olisi laittanut nuo eteenpäin. Ilman noita kahta ihmisten ei olisi tarvinnut äänestää muita niin ahkerasti ja siksi mm. Pertti ja Jussi K muka jäivät tuon kaksikon taakse.
Andte voitti siksi, että koko suomi oli hänen takanaan ja ilman voittoa tuotanto olisi kokenut skandaalin vailla vertaa. Tämä ohjelma on muutenkin jo menettänyt uskottavuutensa.
- Ne on Rikkaita
Rikkaat lappalaiset äänestäneet kaikkensa rahat Andten puolesta. Andtelta viä helikopteri puuttu voihellanjestas.
- Tasarvo
Ei ollut missään mainittu ettei Lappalaiset saisi äänestää ??????????
- lempeitä tuulia
Mistä näitä katkeria riittää.Lappilaisten äänillä ei kyllä saada tälläistä juttua aikaan.Toivon kaikkea hyvää niille pohjoisen ihmisille jotka siellä karuissa oloissa jaksaa työtä tehdä.Lämpimät onnittelut!
- Paha pohjoinen
Kaikki paha tulee pohjoisesta, tuulesta lähtien.
- juupas
Kolme pohjoisen nuorta oli finaalissa. Äänet meni silti ylivoimaisesti Andtelle. Kyllä ääniä tuli muualtakin Suomesta, ainakin täältä varsinais-suomesta.
- nuksu
on se etelä suomikin nähnyt miten fiksu andet on verratuna hesan kilpailihoi hirveitä vallittajia
- onneksi meni
Kyllä voitto meni oikeaan kohteeseen sata prosenttisesti.Ympäri suomea äänestettiin Andtea,oli ylivoimaisesti saanut eniten ääniä.
Nämä muut vinkujat ja valittajat eivät olisi ansainneet voittoa,Jennakin luuli saavansa voiton vinkumalla ja rääkymällä kuin pikku kakara.- KÄNNIÄÄLIÖ
Onko Andte kaikkien aikojen KÄNNIÄÄLIÖ!
- tiiän sut
miia, säälittävä tyhmä kakara.
- KÄNNIÄÄLIÖKISA
Porosaamelainen on vähintään mitalisijoilla KÄNNIÄÄLIÖKISASSA kautta aikojen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215784- 601947
- 251379
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2281202- 741115
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531067Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661039Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1431036- 501012
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58975