Vaan jotku perus itube, facebook, instagram, youtube, snapchat ja ehkä 11 kuvaa eikä yhtää videoo mikä vie kaiken tilan!?!? 8gt ! Ärsyttää ku ei voi ottaa kuvia eikä ladata mitään app storesta ?? Mitä voisin poistaa et saisin lisää tilaa?? ( muuta kun kuvii ja sovelluksia? )
Iphone 4s muisti täynnä?!
Epätoivoonvajoava
696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ppistat ylimääräiset sovellukset, kuvat, musiikit ja videot.Aitsehän sinä liian pienellä muistilla olet iphonesi valinnut, ikinä ei liian pienellä muistilla kannata ostaa puhelinta kun ei edes muistikorttia saa sisäisesti.
osta uusi iPhone isommalla muistilla.
Joo itselläni oli 3gs 32 muistilla ja hyvin pelitti, ja pelittää vieläkin. Nykyisen 5:n sitten ostin 16 muistilla ja muutaman kerran on jo pitänyt siivota värkkiä, kaduttaa. iPad air 2, kulta kyllä tuli viikko sitten 128 muistilla. Edellisetkin iPad 1 ja 3 olivat 64 värkkejä.
Noilla sovelluksilla ja kuvien määrällä ei tuo muisti kyllä tule täyteen. Jotain muutakin sulla siellä pitää olla. Musiikkia?
Jailbreak ja poista kaikki muut kielipaketit kun suomi säästyy noin 1.5-2gb
Miten kielipaketit poistetaan?? Sehän kantsis tehdä kyllä!