Mitä mieltä ootte äitini opetuksista.oon 18-v tyttö ja tosi ujo enkä pysty viel seurustelemaan. No äitini sano et "harrastakaa seksiä" ja se ahdisti ja ällötti ja menin ihan hämilleni, en oo ikinä voinu keskustella intiimeistä asioista äidin kanssa ku oon saanu torjuvat kommentit esim. Mul oli maha kovana ja sit sanoin äitille ni se tokas et "kaikkihan ongelmat sulla on" ja se tuntu kauheen pahalta ja sit en oo uskaltanu puhuu omista ongelmista kenellekkään ku häpeen sitä et mul on kaikki ongelmat. No sit äiti oli kattonu jonku ohjelman ja sano et "ihminen on aidosti onnellinen vain silloin kun sen rei'istä tulee sisään tai menee ulos jotain" ja mua taas inhotti ja ällötti kun mun mielestä mä olen aidosti onnellinen esim. Urheillessa ja taas se viittaa seksiin et ihan kun se painostais että pitäis jo kokeilla vai mitä ihmettä toi tarkottaa? Ja sit oltiin veneilemäs ja oltii satamassa, siel oli toinen vene mis oli jotain kolmekymppisiä miehiä varmaan kymmenen ja yhen niistä kans olin jutellu kerran ja ne pyys et meen niitten kaa veneilee yöksi ja mä kauhistuneena kieltäydyin sit ku kerroin äitille etten menny ni se sano mue et "sä oot niin rajottunu" siis olisko mun pitäny mennä oonko mä rajottunu ja pitäskö täs nyt alkaa harrastaa seksii vaikmua se inhottaaki oon ihan hämilläni auttakaa!
äiti opettaa: harrastakaa seksiä!
3
631
Vastaukset
- Isä
Missään tapauksessa ei pidä harrastaa seksiä ellei sitä halua.
Surettaa silti jos oman äidin jutut ovat tuollaiset.
Jatka sinä urheilua jos koet olevasi silloin onnellinen ja oma itsesi. Seksihalut tulevat ehkä myöhemmin, mut älä ennen sitä ala sellaiseen. Jollei tule, niin sit ei tule (ei sekään mahdotonta ole).
Seksi ei kuulu niihin asioihin, joissa kannattaisi taipua toisten painostukseen. (en kyllä tiedä mikä muukaan olisi)- nuorivielä
Kiitos ihanaa et joku tukee mun omia tuntemuksia sain siitä itsevatmuutta olla sellanen ku oon (voi ku mulla olis tollanen isä oot ihan mahtava)vaikka edelleen tuntuu et kaikilla kavereilla on jo seksielämä ja mulla ei mitään kokemuksia et pitäis vaan päästä täst rajoitteneisuudesta vaik seksin ajatuskin harrastamisest inhottaa. Ainii sit äiti laitto mut lukee selkasen kirjan mis joku naine oli kans tosi rajoittunu ja se meni jonnekki aasiaan leirille ja siel ne leiriläiset paneskeli jokaine vuorostaan jokaista et hyi mua inhotti sekin et noinko täs pitää toimii jos ei haluu seksiu et pakottaa itteesä siihe?
- Ghjkk
Äitisi joka ei ilmeisesti ole "rajoittunut" voi mennä ihan keskenään sinne kolmikymppisten kanssa yöveneilemään jos se häntä niin kiinnostaa. Mutta parempi olla sanomatta tätä hänelle, kuten ei sitäkään että urpoa käytöstä äidiltäs.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2822574Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001379- 1081251
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi971188Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581185- 441042
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi71946Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22890- 33797