äiti opettaa:harrastakaa seksiä!

nuorivielä

Mitä mieltä ootte äitini opetuksista.oon 18-v tyttö ja tosi ujo enkä pysty viel seurustelemaan. No äitini sano et "harrastakaa seksiä" ja se ahdisti ja ällötti ja menin ihan hämilleni, en oo ikinä voinu keskustella intiimeistä asioista äidin kanssa ku oon saanu torjuvat kommentit esim. Mul oli maha kovana ja sit sanoin äitille ni se tokas et "kaikkihan ongelmat sulla on" ja se tuntu kauheen pahalta ja sit en oo uskaltanu puhuu omista ongelmista kenellekkään ku häpeen sitä et mul on kaikki ongelmat. No sit äiti oli kattonu jonku ohjelman ja sano et "ihminen on aidosti onnellinen vain silloin kun sen rei'istä tulee sisään tai menee ulos jotain" ja mua taas inhotti ja ällötti kun mun mielestä mä olen aidosti onnellinen esim. Urheillessa ja taas se viittaa seksiin et ihan kun se painostais että pitäis jo kokeilla vai mitä ihmettä toi tarkottaa? Ja sit oltiin veneilemäs ja oltii satamassa, siel oli toinen vene mis oli jotain kolmekymppisiä miehiä varmaan kymmenen ja yhen niistä kans olin jutellu kerran ja ne pyys et meen niitten kaa veneilee yöksi ja mä kauhistuneena kieltäydyin sit ku kerroin äitille etten menny ni se sano mue et "sä oot niin rajottunu" siis olisko mun pitäny mennä oonko mä rajottunu ja pitäskö täs nyt alkaa harrastaa seksii vaikmua se inhottaaki oon ihan hämilläni auttakaa!

4

2711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 15v

      No jos se ahdistaa niin sitten sitä ei kannata harrastaa. Itsehän omasta elämästäsi päätät, kun olet jo täysi-ikäinen. Ja tuo äitisi opetus, että seksiä pitäs harrastaa jo mahdollisimman pian ei kuulosta hyvältä. Seksiä ei todellakaan kuulu harrastaa ennen kuin on siihen valmis. Seksin kuuluisi olla nautinto, jos et siitä nauti ei ole mitään syytä harrastaa sitä. Mitään kiirettä seksin harrastamiselle ei ole. Kaikilla sinun ikäisillä ei varmasti ole seksikokemuksia ja se ei muutenkaan ole pakollinen asia jos ei halua.

    • Moi!
      Olet ollut todella rohkea kun olet uskaltanut asiasta kirjoittaa ja kysyä neuvoa. Muista aina, että sinulla on itsemääräämisoikeus omaan kehoosi ja itse päätät milloin haluat aloittaa seurustelun tai/ja seksielämäsi. Jos koet, että seksi ällöttää sinua, niin siinä ei ole mitään pahaa. Kuuntele itseäsi, kehoasi ja omia tunteitasi. Onnellisuutta voi kokea monista asioista. Tapoja onnen kokemiseen on yhtä monta kuin on ihmisiäkin ja nostit hyvin esille urheilun sinulle onnea tuottavana asiana. Pidä siitä kiinni.

      Kysyit äitisi opetuksista ja on todella hienoa, että olet löytänyt oman kantasi asiaan ja huomannut ajattelevasi eri tavalla kuin äitisi. Ihmiset ajattelevat asioista eri tavoilla. Pidä vain rohkeasti omasta kannastasi kiinni, sillä sinulla on oikeus määrätä itse omasta elämästäsi. On tärkeää, että teet niitä asioita, jotka tuottavat itsellesi hyvän olon ja nautit elämästä.

      Anska, Riikka ja Neppu Netti-Saappaasta

    • sinä päätät itse ...

      Äitisi ei ole kyllä ideaalinen unelmaäiti. Kyllä nuori kokee tuollaisen ettei hänestä todella välitetä ja haluta suojella.
      Onneksi itselläsi hälytyskellot soivat. Ei sinun tarvitse alkaa huoraamaan äitisi nevoista.

    • kskkaksjbxhhskxbh

      Olen itse 12w ja minä haluaisin harrastaa seksiä siten että äitini puoleni opastaisi minua,koska olen lesbo, mutta eikö seksistä pitäisi päättää itse jos haluaa sitä, ja siis sain Ton idean et mun äiti puol opettais mua, Nii ku oon katton xxx videon mis äiti opettaa ,mut en tiiä toimiiks Se sulkee tosi elämäs

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe