DNA ei toimi ulkomailla

pettynyt

Vajavaisten roaming palvelujen takia,eikä asiakaspalvelun mukaan sen kuulukkaan toimia.Esim Saksan yleisimpään operattoriin ei saa yhteyksiä,puhelut eivätkä viestit kulje.
Saunalhdella ja Elisalla kyllä toimivat.En suosittele matkustaville enkä ulkomaille yhteyksiäpitäville.

7

5397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmasti

      Taas noita juttuja

      Dna toimii ihan ok , euroopassa ,ainakin niissä viidessä maassa ,missä itse olen vieraillut parina viime vuonna. Kreikka on etäisin kohde ,jossa kävin ja hyvin pelasi

      • pettynyt

        Edelleenkään ei kuulu viestejä Saksan suurimmalta eikä puhelut kulje!


      • ei voi olla
        pettynyt kirjoitti:

        Edelleenkään ei kuulu viestejä Saksan suurimmalta eikä puhelut kulje!

        Finnet teki isohkon roaming-sopimusryppään jolla kuuluvuus taataan ulkomailla useissa maissa.

        Kyllä pitäis kuulua, ettei vaan olis niin ettei kännykkäsi osaa etsiä oikeaa verkkoa. Tai olet itse laittanut sen manuaalihaulle kun sen pitäisi olla automaattihaulla. !!!


      • Anonyymi

        Eipä tunnu edes Ruotsissa toimivan.


    • pelkkää paskaa

      Heikko esitys. Olen käynyt ulkomailla monessakin maassa ja jokaisessa on toiminut loistavasti. Lopeta jo provoilusi tai osta uusi puhelin.

    • Jeppe

      Riippuu tietysti missä päin liikut ulkomailla, mutta edelleenkin Sonera ja sen verkossa täysin toimivat liittymät pelaa parhaiten ulkomailla ja se on yks asia mikä on täysin varma. Jos itse liikkuisin ulkomailla paljonkin, en missään herran rakkaudessa ottas sitä riskiä, et lähtisin dna liittymän kanssa kulkemaan maita ja mantuja, jos matkapuhelinta reissuillani tarvitsisin käyttää.

    • Paddy11

      DNA prepaid ei enää toimi Irlannissa, eikä ole toiminut nyt jo pari viikkoa. :-(

      Olen soitellut DNA liittymällä täällä pari vuotta, ja rahaa löytyy minun DNA-tililtäni. Tekninen tuki kertoo että tällä hetkellä ei ole "teknisiä" ongelmia, joten ongelmat ovat ilmeisesti muuta laatua DNA:n ja paikallisten operaattorien välillä, joista enää yhtäkään hyväksy DNA-liittymä verkkoonsa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      191
      3497
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3030
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      61
      2478
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2115
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1910
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1848
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      39
      1682
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1561
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1113
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1100
    Aihe