Kiitos! Niko hiukka ja Timo Kinnunen itellan alas ajosta. Hyvää joulua kaikille.
Itellan alamäki!
12
2898
Vastaukset
- Kohta mennään:=)
Ole hyvä vaan. Meillä hallissa jo uudet kärryt POSTIN uusilla logoilla ja väreissä. Hienoa, että kunnollisille yrittäjille riittää ajoa.
- Alas ajo alkanut
Kuormaautopuolelle kulut tasan.Mitä järkee ajasa postin ajoja,jollei velkojat niin.Otetaan estiläiset kuskit,vuokraasunnos 5 asustaa,.Lapsilisät maksaa valtio.EU systeemi kuski saa 6 eur tunti ,kukaan ei valvo maksaako verot suomelle tää työn varsinainen tuottaja .ps autolla pääsee pakoon .Valtionyhtiö itella.transpoint saa hävetä..AUTON TUNTIPALKKA 27e pakettiautolle.
- VÄLILYÖNTI!!
Alas ajo alkanut kirjoitti:
Kuormaautopuolelle kulut tasan.Mitä järkee ajasa postin ajoja,jollei velkojat niin.Otetaan estiläiset kuskit,vuokraasunnos 5 asustaa,.Lapsilisät maksaa valtio.EU systeemi kuski saa 6 eur tunti ,kukaan ei valvo maksaako verot suomelle tää työn varsinainen tuottaja .ps autolla pääsee pakoon .Valtionyhtiö itella.transpoint saa hävetä..AUTON TUNTIPALKKA 27e pakettiautolle.
Hei paukapää, pisteen ja pilkun jälkeen tulee aina, siis AINA välilyönti, siis V-Ä-L-I-L-Y-Ö-N-T-I !!!
- Kiriootus taiatoo??
VÄLILYÖNTI!! kirjoitti:
Hei paukapää, pisteen ja pilkun jälkeen tulee aina, siis AINA välilyönti, siis V-Ä-L-I-L-Y-Ö-N-T-I !!!
Joo ei ole näköjään nimimerkille "Alas ajo alkanut" kirjallinen esittäminen kaverin vahvinta osaamista. Asiaa näyttäisi olevan mutta kirjoittaminen siitä selvästi ja ymmärrettävästi on kovasti vaikeaa.
- puukenkä
Itella ja Transpoint taistelevat eturintamassa kuljetusalan hyvinvoinnin puolesta. Tilaajavastuun esimerkillisiä noudattajia. Nillähän on siihen velvollisuuskin kun ovat tälläisiä yhteiskunnallisia firmoja. Eläköön yhteisvastuu ja kolme hurraa huutoa ...
- Tenttula
Tämä täyttä shittiä , se ei Varsinkaan näitä herroja kiinnosta !
- Postin pomo
No kyllä ne aina puukengän viisautta lukee täältä ne Itellan ja Transpointin päättäjät, sehän on selvä että tämä on ainut ja oikea kanava vaikuttaa asioihin.
- puukenkä
Ne Itellan päättäjät...ja itse olet postin pomo....?
- Zvala
. Ei palavereja, vaan paliksia. Hiukan on paha sanoa, mistä puuttuu, mutta itsetunnosta mahdollisesti. Selviytymistsemppiä seuraaville uhreille.
- Andu
Täysi kusipää tuo Lapista tullut juntti. A jaa kuulemma prätkällään Jyväskylästä 1,5 tunnissa Helsinkiin. Äijällä ei ole mitään tietoa mistään ja yrittää mestaroida. Ärrä-vika on paha, joten ei puhu palavereista vaan paliksista.
- Anonyymi
Niko Huikka? DHL, n
Kalle E. n kaveri.
Mutta "hyvinhän ko. Nordic Firmalla menee" 10 vuoden jälkeen kun
8 hlön firman nettotulos 1,23%, liikevaihdosta eli reilu 80 tuhatta /2023!
Jopa niillä summilla kalustoa vaihtaa. No "hollannikas porukalle" sopiva tulos.
Haaah hah haaa haat hah!!- Anonyymi
Ilman hinnankorotuksia (indeksi) ja polttoainelisien korotuksia liikevaihto ei ole kahdeksaan vuoteen noussut vaikka toimitusjohtajaa vaihdettu monta kertaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463210Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811771- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 271344
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1251198UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121160