Ostin lenovon tabletin jossa on joku androidin versio. Ongelmana on tuon näppiksen typerät äänitehosteet. Joka näpäyksellä leikkii vanhaa kirjoituskonetta eikä saa edes mykistämällä pois.
Valikoista en löytänyt..
android näppäin äänet pois
20
26867
Vastaukset
Ääni kohdasta ja näppäimistön asetuksista ne voi yleensä poistaa.
- Typical android
Tyypillinen androidin ominaisuus.
- hhannu
Löytyy näppäimistön asetuksista.... erikoinen paikka
- Anonyymi
Miten toimin että saan näppäimistön äänen pois
- autom.vast
Asetukset > Kieli ja syöttötapa > Google-näppäimistö > Asetukset > Toista ääni näppäimiä painettaessa
- Erästoinen
Kiitos neuvosta. Minulla oli sama ongelma.
- Varatutnimimerkit
Kiios!
Puhelimessa oli ainakin joskus eriksen mutterin kuva (kirjoitusasetukset).
Tässä lenovossa ei sitten ollutkaan. - Kjmz
Kiitos! Sama ongelma,hirveä meteli!
- Tumpelojuuser
Kiitos..!
- Kiitos
Toimi nykypäivänkin vehkeeseen ja piru vie etin kauan thx!
- Anonyymi
Eipä ole minun A53 :ssa Asetusten takana> kieli ja syöttötapa
- Heeeppo
Asetukset - kieli ja syöttötapa - google näppäimistö - asetukset - toista ääni näppäimiä painattaessa... Yksinkertaista ja todellakin hiljaista äänien poiston jälkeen !
- Jokujonne4
Asetuksista näppäinäänet ja mykistä ;)
- Biklmnj
En saanut sieltä kuin osan äänistä pois. Tänne voi kirjoittaa mukavasti ja äänettömästi, mutta muuten joka painallksella kuuluu hirveä nakutus. Ei kiva.
- Vhjkllv
Asetukset ->äänet ja ilmoitukset -> muut äänet tuolta saa kans noita ääniä ja värinöitä pois
Android-tabletteihin saa ladattua erilaisia näppäimistöjä, esimerkiksi Swiftkeyn.
- Anonyymi
Ja nyt viimeisin päivitys: järjestelmän ääntä ei saa pois. Ei ole vaihtoehtoa äänetön (paitsi kun kono puhelin on mykistetty eli edes puheluilla ei ääntä).
Minkä ihmeen takia nykysukupolvelle pitää kaikesta kuulua paukahdus, kännykän pomppia pöydällä sentti ylös pinnalta (värinä) ja lisäksi lähettää iöotulitusta (valosaaste)?
Ihan tuon metelin takia kai vaihdettabmva tämä.- Anonyymi
Kyllä saa pois asetuksista. Sellaista älypuhelinta ei olekaan mistä ei saisi..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä saa pois asetuksista. Sellaista älypuhelinta ei olekaan mistä ei saisi..
No kuule ei saa. Kävin oikein liikkeessä puhelimen kanssa ja ei saa. Siellä ei ole vaihtoehtoa "äänetön" järjestelmä-äänille. Viimeisin päivitys. Samasta on netissä muutakin valitusta tullut. Kun mykistää täysin, on toki järjestelmä-äänetkin pois, mutta silloin ei soi myöskään puhelukohta, eli laite ei toimi enää puhelimena, kun ei soi, jos joku soittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kuule ei saa. Kävin oikein liikkeessä puhelimen kanssa ja ei saa. Siellä ei ole vaihtoehtoa "äänetön" järjestelmä-äänille. Viimeisin päivitys. Samasta on netissä muutakin valitusta tullut. Kun mykistää täysin, on toki järjestelmä-äänetkin pois, mutta silloin ei soi myöskään puhelukohta, eli laite ei toimi enää puhelimena, kun ei soi, jos joku soittaa.
Saa pois asetuksista kuten yllä sanottiin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä831601Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691531Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2661252Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56857
- 65834
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64827Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40811- 40797
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44771