Ostin lenovon tabletin jossa on joku androidin versio. Ongelmana on tuon näppiksen typerät äänitehosteet. Joka näpäyksellä leikkii vanhaa kirjoituskonetta eikä saa edes mykistämällä pois.
Valikoista en löytänyt..
Valikoista en löytänyt..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ääni kohdasta ja näppäimistön asetuksista ne voi yleensä poistaa.
Tyypillinen androidin ominaisuus.
Löytyy näppäimistön asetuksista.... erikoinen paikka
Miten toimin että saan näppäimistön äänen pois
Asetukset > Kieli ja syöttötapa > Google-näppäimistö > Asetukset > Toista ääni näppäimiä painettaessa
Kiitos neuvosta. Minulla oli sama ongelma.
Kiios!
Puhelimessa oli ainakin joskus eriksen mutterin kuva (kirjoitusasetukset).
Tässä lenovossa ei sitten ollutkaan.
Kiitos! Sama ongelma,hirveä meteli!
Kiitos..!
Toimi nykypäivänkin vehkeeseen ja piru vie etin kauan thx!
Eipä ole minun A53 :ssa Asetusten takana> kieli ja syöttötapa
Asetukset - kieli ja syöttötapa - google näppäimistö - asetukset - toista ääni näppäimiä painattaessa... Yksinkertaista ja todellakin hiljaista äänien poiston jälkeen !
Asetuksista näppäinäänet ja mykistä ;)
En saanut sieltä kuin osan äänistä pois. Tänne voi kirjoittaa mukavasti ja äänettömästi, mutta muuten joka painallksella kuuluu hirveä nakutus. Ei kiva.
Asetukset ->äänet ja ilmoitukset -> muut äänet tuolta saa kans noita ääniä ja värinöitä pois
Android-tabletteihin saa ladattua erilaisia näppäimistöjä, esimerkiksi Swiftkeyn.
Ja nyt viimeisin päivitys: järjestelmän ääntä ei saa pois. Ei ole vaihtoehtoa äänetön (paitsi kun kono puhelin on mykistetty eli edes puheluilla ei ääntä).
Minkä ihmeen takia nykysukupolvelle pitää kaikesta kuulua paukahdus, kännykän pomppia pöydällä sentti ylös pinnalta (värinä) ja lisäksi lähettää iöotulitusta (valosaaste)?
Ihan tuon metelin takia kai vaihdettabmva tämä.
Kyllä saa pois asetuksista. Sellaista älypuhelinta ei olekaan mistä ei saisi..
No kuule ei saa. Kävin oikein liikkeessä puhelimen kanssa ja ei saa. Siellä ei ole vaihtoehtoa "äänetön" järjestelmä-äänille. Viimeisin päivitys. Samasta on netissä muutakin valitusta tullut. Kun mykistää täysin, on toki järjestelmä-äänetkin pois, mutta silloin ei soi myöskään puhelukohta, eli laite ei toimi enää puhelimena, kun ei soi, jos joku soittaa.
Saa pois asetuksista kuten yllä sanottiin..