Muutto Koh Samuille

Samantha79

Moi kaikki! Olen muuttamassa Koh Samuille ensiviikolla muutamaksi kuukaudeksi. Jotain olen jo lukenut netistä mitä nähtävää siellä on, mutta kysynkin nyt mielipiteitä teiltä jotka ovat jo siellä käyneet että mitä siellä kannattaa nähdä ja mitä ei. Sen verran kuitenkin maailmaa jo nähneenä tiedän ettei kaikki "must see" väitettävät asiat olekaan välttämättä niin, vaan ovat yliarvostettua rahastusta. Toki myös kaikki muut vinkit ovat tervetulleita :)

5

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikku piipahdus

      Ei kahden kuukauden loma matka mikään muutto ole.

      • Samantha79

        Kuka on puhunut että olen siellä 2 kuukautta? Tarkoitus olisi viipyä siellä puolisen vuotta.


      • Samantha79

        Ja toisekseen kyseessä ei ole loma vaan menen sinne töihin.


      • vilo

        kaikkea samuilta löytyy.mistä sitten tykkää ja mistä ei.itse pidin norsusafaria "kalliina" 2500 bath. n. 2h.farangia(turistia)viedään siellä kuin litran mittaa,kuten joka paikassa.taksi lamai beachilta big buddhaan maksoi 300 bath.(vaimo on thaikku)minä finski huusin taksin takaisin tullessa,maksu 600 bath.sitten vuokrattiikin skopa 280 bath/24h.bensa halpaa!keskellä oleva vuori on upee mesta,kun haluaa vain kiivetä sinne.


      • lorvitarri
        Samantha79 kirjoitti:

        Ja toisekseen kyseessä ei ole loma vaan menen sinne töihin.

        töitä tekemällä ei rikastu eikä kerkiä käymään missään. paremmin pärjäät suomen työttömyyskorvauksilla tai toimeentulotuella ja elelet samuilla hissun kissun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      110
      5558
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      95
      4821
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4774
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      368
      2225
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      118
      2065
    6. 108
      1807
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1577
    8. 371
      1318
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1151
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      222
      1135
    Aihe