Vajaa kuukausi lähtöön

Joulun ja uuden vuoden ylitse lämmössä ja auringossa......nyt kun pimeyttä ja sadetta katselee, niin ompahan mahtava ajatus
11304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Loppiaisena takaisin. Ei jouluhössötystä vaan lepoa ja rentoutumista lämmössä.

Äänestä
  • 4,5 kk ja paluu huhtikuun puolen välin jälkeen. Majoitus vuokratussa omakotitalossa. keväällä kiva palata Suomeen.

    Äänestä

Eikö tuo yleinen hehkutusketju riitä, ihan oma ketju tarvittiin?

Äänestä
  • eikö tuo yleinen vittuilu riitä. Tarvittiin ihan oma vittuiluviesti toiseen ketjuun.

    Äänestä

  • pässi kirjoitti:

    eikö tuo yleinen vittuilu riitä. Tarvittiin ihan oma vittuiluviesti toiseen ketjuun.

    Pattayalla käy viisaimmat ja muut idiootit muualla. Jotain tasoa tähänkin elämään.

    Äänestä

Pässille, olisiko papukaija ollut osuvampi?

Äänestä

Pässi on hyvä nimimerkki tyhjänpäiväisille lausunnoille.

Äänestä
  • Pysykööt Pattayan ihmeset omalla foorumilla sekoilemassa

    Äänestä

Loma on kiva asia, jätetään jänkäykset tähän, jookos. Joko teillä muilla on hotskun tapetit ja aamiaisen pekoni varmistettu?

Äänestä

Hotellista ilmoitettiin että juustoa ei aamiaispöydässä ole vaikka matkanjärjestäjä kehuu runsasta buffetaamiaista. Vattu mitä huijausta, mihin voi valittaa?

Missä on kylän paras räätäli?

Äänestä

Räätäleitä on kylän pääkatu täynnä, älä huoli kyllä ne sinut löytää. Venaavat siellä raitilla käsi ojossa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuskin maltan odotta kirjoitti:

Joulun ja uuden vuoden ylitse lämmössä ja auringossa......nyt kun pimeyttä ja sadetta katselee, niin ompahan mahtava ajatus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu