Televisiossa käydään nyt keskustelua aiheesta pierun haju. Keskustelijat pohtivat miksi oman pierun haju koetaan miellyttävänä mutta toisen ihmisen pieru on kauhean lemuinen. Mitäs kommentoisitte tuommoiseen?
Pierun haju?
Äimän käki
421059
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Onko kukaan tehdy asteikkoa pierun hajusta, esim. 1-10 niin kertoessasi pierusta voisit ilmaista numerolla, n.1 lievästi havaittu, n.5 aiheuttaa tymänpeyttä, n, 9 etova olo n.10 hirvittävä, jatkuvaa oksentelua, hengen lähtö lähellä.
Reps*
:D
Minun televisiossani ei käydä tuommoisia keskusteluja.
Ohjelma oli Hyvät ja Huonot Uutiset, nelosen ohjelmistoa. Onko telkkarisi rikki? Tietokoneestasikin näet sen, Ruudun kautta :-/
Minun televisiostani eivät näy mainoskanavat. Eivätkä tietokoneestani.
Sama tällä.minunkaan TV ei vastaavia keskusteluja käydä.Olisko kyse maksulisisita kanavista,joita itse en hanki.
Kyseistä ohjelmaa en katso,telvisioni ei siis rikki.Minusta kyseinen ohjelma on huono!
Kaasujen päästely.Sanonta:Joka piruaan pidättää niin muutakin salaa.Pitänee täysin paikkansa jos on kuralla eikä voi siitä kertoa.Joillakin on sairas huumori tai miltymys saada nautinto kun päästää vapaaksi hirmu "leijan"Vaikea on minun ymmärtää sitä että paska haisisi hyvälle,vaikkei miljoona kärpästä olisikaan väärässä.Mun kouluiässä oli siunnaton häpeä jos pääsi paikku vahingossa tinnilla tai vaikka voimistelussa ja nykyään taitaa olla enemmän sääntö kuin poikkeus pääsyellä toisten harmiksi kaasujaan pienessä tilassa.Normaali ilmiö mutta kaivjokai jokinen täysipäinen voisi ja ehtisi valita sopivan ulkotilan missä vapauttaa kaasunsa.Pidän itseäni se verran fiksuna että en pasko seurassa,en edes läheisien seurassa ja pidän toisin käyttäytyjiä vajaina läytökseltään.Olipa sitten haju asteikolla 1 tai 10 Kerrankin töällä puhutaan reilusti paskaa :)
No vois sanoa pieru 5 hajuinen
sitä mitä syöt
Pierussa on haju kuulovammaisia varten.Menisi muuten ihan hukkaan :))
Aiheuttaako pierunhaju syöpää?
Vanha sananparsi: Pieru on paskan postimies.
Jess! Johtopäätös: Jos haisee, menkää paskalle.
Jos tämä posteljooni tuleekin varsi mukanaan, kuten taannoin bussissa kahdelle naistoimittajalle, niin entäs sitten??
Kommentoisin seuraavaa:
Jos kyseessä on Yleisradion ohjelma, niin laittakaa palautetta Ylelle että meidän verorahoilla ei pidä tuommoista turhuutta suoltaa.
Koira nuuhkii aina perseen ku pieraisee. On sen oltava hyvän hajuista kun kelpaa.
Laktoosipieru saa kyllä rakennuksen tyhjäksi, mutta seuraa kohteen mukana ulos.
Krapulapieru että kananmunapuksut ovat aika etovia.
Suomessa niin.
Siihen yleisradionkin taso riittää.
YLE:n teettämässä tutkimuksessa on todettu,että sopivalla ruokavaliolla voidaan tuottaa rajattomasti kuorella varustettuja pieruja, jotka eivät haise kuin aivan ylemmissä ilmakerroksissa puhjetessaan lentokoneiden reiteillä, sekoittuen koneiden päästöihin, ja maailma pelastuu.
Kyttien ihoon pinttynyt pierunhaju ei lähde pesemälläkään pois.
Emätinvuoto pierunhajuisessa kyttäkommuunissa.
Pierunhajuisessa kyttäkommuunissa kuhisee lutikoita, täitä, parasiittejä, konttorirottia kyttiä koronaviruksen seasa. Paska haisee 24 h loiskytät mätänevät asemalla.
emätinvuoto pierunhajuisessa kyttäloiskommuunissa.
saana nilssonin nännierite https://suomenkuvalehti.fi/kotimaa/suomen-kuvalehti-sai-jsnlta-vapauttavan-tuomion-mata-supo-jutusta/
Sen haju määrätyy myös sitä mitä olet suuhusi lapannut. Jos syöt päivitäin paljon sipulia,kaalia tai papuja kyllä ne haisee ja ilmavaivoja voi juuri ravinon takia ihmiset saada mitä siis syöneet. Kuin haissee jos juopottelet.En ymmärrä miksi niin iso numero tehdään pierusta tai kakasta ylensäkin nillä sivustoilla missä voi kirjoittaa ilman omaa nimeä ja kirjautumatta!.
Heidi foxel vammaiskyttä linkuttaa rollaattorilla pierunhajua erittäen
Helena Snellman on parasiitti, loinen 100%. Helena emättimessä on täiden pesä.
Supon emätinpimppi saana nilsson intoilee sankarina instagramissa nauttien saamastaan huomiosta mutta Heidi Foxel ilman jalkoja ei saa huomiota. Kuka muistaa vielä julkkiskyttä Marianne Kiukkosta tai Pia kakka Kattelusta-kilpeläistä ?
Pieru on parasta porukassa.
Saana Nilsson haisee persehielle ja wc-pöntölle tämä kusilehmä erittää pierunhajua
saana nilssonin nännierite pierunhajun erittäjä
saana nilssonin nännierite pierunhajussa
saana nilssonin nännierite pierunhajussa
saana nilssonin nännierite pierunhajun erittäjä https://suomenkuvalehti.fi/kotimaa/suomen-kuvalehti-sai-jsnlta-vapauttavan-tuomion-mata-supo-jutusta/
helena snellman
Pierase heti!
Siivotkaa suunne! Turha on tuollaista soopaa puhua, koska tästäkin asiasta voi puhua aivan normaalisti.
Yleensä jokaiselta tulee joskus pieru, ei sen tarvi olla mitään kummallista.
Ja niinkuin eräs sanoi, mitä syö, siitä pierun haju myös muodostuu.
Myös jos on sellainen vatsavaiva, että ruoka ei hyvin sula, siitä voi suolistossa syntyä käymisreaktio, jossa ilmaa muodostuu, ei sen kummempaa.
Edellinen vastaus oli hyvä, noinhan se on, aivan normaali ilmiö sekin.
Joskus vain se pieru tulee yhtäkkiä , silloin se on hieman ikävää, jos on jokin tärkeä tilaisuus.
Silloin täytyy ajatella, että jollei maailmassa pahempaa tapahdu, ei tapahdu tuossakaan mitään!
saana nännierite nilsson supo https://supovammaisvahti.tumblr.com