Kuvien siirto HTC puhelimesta

Kun siirrän puhelimestani kuvia tietokoneelle, osa kuvista tulee pieni kokoisena ja osa normaalikokoisena, miksi? Ja nämä pienet kuvat ovat kuitenkin isonakin siellä, ne ovat turhia. Miten saan pois tuon ominaisuuden?
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaikuttaa joltain esikatselukuvilta. Itellä ollu useampi HTC puhelin ja ei ole ollut mitään vastaavaa. Mikä on tarkka malli? Miten siirrät niitä? Ilmestyykö puhelin oma tietokoneeseen ulkoisena asemana vai jollain ohjelmalla siirrät?

Tuolla on muuten puhelimillekkin oma palsta. Jos tämä tästä itestään katoaa niin kodintekniikka > mobiililaitteet > kännykät
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3

Äänestä

HTC Desire HD. Siirrän USB kaapelilla. Kun yhdistän koneeseen joku windwin kuvaohjelma kysyy että haluanko siirtää kuvat puhelimesta koneelle ja se tekee sen automaattisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HTCongelma kirjoitti:

Kun siirrän puhelimestani kuvia tietokoneelle, osa kuvista tulee pieni kokoisena ja osa normaalikokoisena, miksi? Ja nämä pienet kuvat ovat kuitenkin isonakin siellä, ne ovat turhia. Miten saan pois tuon ominaisuuden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu