Focus -01 + toimimaton kaukosäädin

hermo menee!

Ford Focus 2001.

Ensin kaukosäätö toimi hyvin viiveellä, sen jälkeen jonkin aikaa avasi ovet nätisti, mutta takaluukun avaus toimi huonosti. Sittemmin sulkupainikkeesta lukitsi ja avasi peräjälkeen ovet, eli ovet joutui lukitsemaan ovesta.

Sitten pari kuukautta toimi suht hyvin, ovet avasi/sulki nätisti, takaluukun vaihtelevan nopeasti. Näiden vaiheiden aikana kahdesti vaihdettu paristo, mutta välittömiä muutoksia ei ole ollut.

Nyt kaukosäätö lakkasi toimimasta kokonaan, ihan yhtäkkiä. Vaihdettiin paristo, eikä toimi siltikään.

Mitäs nyt kannattaisi kokeilla? Kaikki muu toimii autossa hienosti.

2

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jarviku

      Keskuslukituksen sulake todennäköisesti palanut sijaitsee kuljettajan puolen pääsulake "taulun" TAKAPUOLELLA ainoana sulakkeena. "taulu" on kuljettajan jalkatilan alamuovin takana.

    • hermo menee!

      Kiitos jarviku, me kokeilemme!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      154
      3297
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      3005
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1976
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      79
      1618
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1447
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1158
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1051
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      1036
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      978
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      12
      923
    Aihe