Eilen illalla kaivoin korvaani sormella. Normaalisti oon tottunut pitkiin kynsiin, mutta nyt oli lyhyet ja tökkäsin jotakin korvassa, ilmeisesti tärykalvoa. Sattui korvaan pari sekuntia, sitten lakkasi. Kuulo on koko ajan ollut normaali.
Nukkumaan mennessä tuli korvatulehdusta muistuttavia pieniä kipuja. Ei kuitenkaan kokoaikaisesti vaan välillä esim. niellessä. Mutta illan jälkeen ei enää ole ollut kipua tai tulehtunutta oloa. Tänään iltapäivällä alkoi yhtäkkiä huimaamaan, mutta mitään muuta, esim. päänsärkyä tai näön häiriöitä ei ole. Lievästi keinuva olo vain.
Voiko tommoinen pikkuinen tökkäys tosiaan vahingoittaa tasapainoelintä? Muutakaan syytä en huimaukselle keksi, stressiä on ollut mutta sen tuoma huimaus on erilaista. Paraneeko korva itsellään, voiko pahentua? Lääkäriin en mielelläni olisi tämän takia lähdössä.
Huimaus korvan vahingoittumisesta?
Korvaongelma
0
90
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2155439NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1325024Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku254840Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1232065- 4031801
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a891667Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova181615Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann131501Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3791290- 901285