Eilen illalla kaivoin korvaani sormella. Normaalisti oon tottunut pitkiin kynsiin, mutta nyt oli lyhyet ja tökkäsin jotakin korvassa, ilmeisesti tärykalvoa. Sattui korvaan pari sekuntia, sitten lakkasi. Kuulo on koko ajan ollut normaali.
Nukkumaan mennessä tuli korvatulehdusta muistuttavia pieniä kipuja. Ei kuitenkaan kokoaikaisesti vaan välillä esim. niellessä. Mutta illan jälkeen ei enää ole ollut kipua tai tulehtunutta oloa. Tänään iltapäivällä alkoi yhtäkkiä huimaamaan, mutta mitään muuta, esim. päänsärkyä tai näön häiriöitä ei ole. Lievästi keinuva olo vain.
Voiko tommoinen pikkuinen tökkäys tosiaan vahingoittaa tasapainoelintä? Muutakaan syytä en huimaukselle keksi, stressiä on ollut mutta sen tuoma huimaus on erilaista. Paraneeko korva itsellään, voiko pahentua? Lääkäriin en mielelläni olisi tämän takia lähdössä.
Huimaus korvan vahingoittumisesta?
Korvaongelma
0
94
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1196354Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816177Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696050Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482395Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1211420- 121261
- 1871098
- 61907