AM: Al moggar garden beach-hotelli 2014

Lomalle viimeinkin

Kaipailen tämän vuoden kokemuksia kyseisestä Aurinkomatkojen hotellista. Siisteys.. (eihän torakoita tai muita nilviäisiä ole huoneistoissa?), ruoka (mitä kaikkea esim. tarjolla, oliko hyviä ruokia?), sijainti mielestänne? (ilmeisesti aika lähellä keskustaa, mutta onko lähellä yöelämää?)

´Kertokaas ravintola/baari/diskovinkkejä Agadirin alueella. Ja myös nähtävyyksiä mitä suosittelette ensikertalaiselle? :) Kiitos

3

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M.....

      Tulin juuri kyseisestä hotellista joten voin kertoa. Ruoka oli hyvää ja monipuolista, sijainti mitä mainioin rannalla ja keskustassa. Ainut miinus oli huoneen epäsiisteys, sitä ei siivottu tarpeeksi. Lisäksi jos ei tykkää rappusista, niin ei ole hyvä valinta.

      Baareja ym löytyy runsaasti. Pyydä jotakuta paikallista viemään sinut paikallisten suosimaan yökerhoon, ovat paljon mielenkiintoisempia kuin turistien suosimat.

      Suosittelen Agadirin soukia, taksilla hotellilta edestakaisin 2 euroa. Kannattaa myös mennä bussilla Essauoiraan tai Marrakechiin, ovat kovin erilaisia kaupunkeja kuin Agadir.

      • Mikäli on jotain huomauttamista esim.siivouksen suhteen niin siitä pitäisi aina heti ilmoittaa oppaalle. Aurinkomatkojen opashan on kaksi kertaa viikossa käymässä hotellissa. Näin puute saadaan korjattua. Itse olen ollut kolme kertaa tuossa mainitussa hotellissa eikä minulla ollut esim.siivouksen suhteen huomauttamista.Viimeksi tulin takaisin suomeen 10.11.2014.-On totta,että hotellissa on rappusia paljon,koska hissejä ei ole.-Ruoka on paljolti makukysymys. Hotellissa sekä aamiaisesta että illallisesta saa rakennettua monipuolisen aterian. Toisaalta Agadirissa on ravintoloita pilvin pimein.Sekä keskustassa Hassan II kadulla että . hotellin lähellä olevalla pitkällä rantakadulla.-Tuohon kysymykseen diskoista ja yökerhoista en osaa oikeastaan vastata muuta kuin että kyllä niitäkin on.Hotellissa ja viereisessä talossa ilmeisesti on disko tai sitä vastaava.


    • eivalittaja

      hotelli oli tod.hyvä. jos tältä palstalta olisin kaikki uskonut en olisi lähtenyt! mutta oma kokemus. huoneet siistejä hiukan kulunneita. allas.baarit ok. aamiainen ok. ei mahatauteja. kaikki syötiin. kaikin puolin ok. kokemus. potaskaa paljon ko hotellista! seuraavan kerran sama hotelli ehdottomasti! summasummarum ei pahaa sanaa moggarista!!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      96
      2191
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2142
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1380
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      90
      1326
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1130
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1093
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      920
    Aihe