Cd/Stereot

Miten pleikkari kytketään viritinvahvistimeen???
Onko kokemuksia?
Kiitos.
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarviit sellasen piuhan, minkä toinen pää sopii pleikkariin ja toisessa päässä on sitten RCA-liittimiä, mitkä sitten sopii stereoihin.

Äänestä

Siinä laitteen mukana tulee kaapeli, jossa on 3 RCA-liitintä, AUDIO L, AUDIO R ja VIDEO. Nämä on normaalisti kytketty SCART-sovittimella telkkariin.

No, se VIDEO kytketään edelleen telkkariin joko suoraan (jos löytyy sopiva liitin) tai sen SCART-sovittimen avulla. Audiot kytkeäänkin stereoiden linjatasoiseen sisääntuloon (AUX, TAPE tai vast.).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uuno kirjoitti:

Miten pleikkari kytketään viritinvahvistimeen???
Onko kokemuksia?
Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu