Nettona 2000 palkka. Rahoitusyhtiölle olen vielä velka autosta, Auton arvo noin 12000 - 14000. Autosta velka 6000 jäjellä. Olisiko mahdollista että saan pitää auton mikäli maksan palkasta enemmän vapaehtoisesti kuin se 1/3 osa tai siitä huolimatta uo:pakoittaa myymään eli otta auton myytäväksi. Työmatkoja päivittäin 70-80km. Ilman autoa en pääsee töihin.
Asuntolaina, rahoitusyhtiöauto, ulosotto
6
166
Vastaukset
- 4+6
Tuskin, jos auto on työssä välttämätön, niin uo voi hyväksyä max 2000-3000 auton, jos autoa ei tarvitse työssä niin sitten tonni-pari. saatko asuntolainaan lyhennysvapaata jos haluat pitää auton?
Paljonko uo-velkaa on? Olettaisin että jos saavat palkasta ulosmitattua niin autoon eivät koske.
- 318
Jos maksat sen minkä ulosmittari haluaa ja varsinkin enemmänkin niin ei koske autoon. Autoon kosketaan vasta toissijaisena. Ensin kiinnostaa aina raha. Ulosottoselvityskin tehdään ensin, ennen autoon koskemista ja sekin vasta, jos ei rahaa tule!
- Yhteys uo
Niin, eivät koske autoon, mikäli maksuja ei ole rästissä autovelasta. Luultavasti.
Ongelmaksi saattaa koitua se, että ulosoton kautta maksetaan muille velkoja, jotka saavat vain vähän, mutta kuitenkin maksat täysimääräisesti rahoitusyhtiölle. Eli tuossa tulee mahdollisesti kyseeseen yhden velkojan suosiminen.
Ota yhteys ulosottoon, niin asia selviää.
- +03490895
yhden velkojan suosiminen.
Opettele nyt raukka edes perusasiat ettet nolaa itseäsi - munanjatke
Myyt auton pois, ostat tilalle 1000-2000 € auton. Tämän hintaisen auton uo hyväksyy työmatka autoksi.
Lopuilla lyhennät velkaa.
Jos et itse vapaaehtoisesti myy autoa, ulosottto tekee sen puolestasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671232- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335695- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 101625
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574